Чому задні колеса тракторів більше передніх

Це було придумано не просто так.

Ми давно звикли, що у тракторів, зазвичай, задні колеса значно більше передніх і не замислюємося про причини цієї конструктивної особливості. Але все ж це було придумано явно не просто так, інформує Ukr.Media.

Навряд чи ви не помічали, наскільки велика різниця в діаметрі передніх і задніх коліс у трактора. Прийшов час дізнатися, чому. Ні в яких інших транспортних засобів немає настільки ж помітної різниці в розмірах передніх і задніх коліс — крім, мабуть, дрегстерів. Річ у тім, що тракторам потрібні великі шини з потужними ґрунтозачепами на ведучих колесах, щоб вони могли впевнено пересуватися по землі, бруду, полях, в снігу і на інших поверхнях. Передні колеса зроблені маленькими і легкими для того, щоб полегшити водієві управління навіть в грязі і снігу — інакше управляти трактором було б практично неможливо.

Якщо задні колеса все одно здаються занадто великими стосовно передніх, то слід згадати про те, що збільшити пляму контакту шини з ґрунтом можна не лише шляхом збільшення її ширин, але і зовнішнього діаметра. До того ж таким чином заодно збільшується і дорожній просвіт під ведучими колесами, щоб міст був якомога вище над землею, покращуючи прохідність. Нарешті, чи не найголовніше тут це крутний момент на колесах.

Чим більше колесо, тим плавніше трактор буде пересуватися при впливі на нього тяги. Таким чином водій уникне пробуксовування і зможе повільніше рушати з місця. Правда, є в такій компоновці і очевидні мінуси: через високий крутний момент трактори схильні до перекидання навколо задньої осі. Тому особливу увагу слід приділяти і розташуванню зчіпного пристрою для перевезення причепа та іншого обладнання.

Джерело