Ці дії потрібно робити всім зі своїм авто регулярно

Не все ми робимо правильно або часто.

Деякі з нас експлуатують машину не по одному році, тому вже в курсі того, що треба робити в тій чи іншій ситуації. Однак далеко не все ми робимо правильно або часто, внаслідок чого, можемо, не усвідомлюючи того нашкодити своєму автомобілю. Тому ми підготували сьогодні для вас кілька ефективних порад щодо того, що потрібно робити регулярно зі своїм «залізним другом», щоб це пішло йому лише на користь, інформує Ukr.Media.

Деякі поради чи лайфхаки здадуться вам заїждженими, проте мало хто їх виконує в повному обсязі, через що потім відбуваються не надто приємні наслідки та події.

Їзда на високих оборотах

Зараз ця рекомендація віддає закликом порушувати швидкісний режим на дорогах загального користування. Але це не так. Досвідчені водії закликають періодично їздити не стільки з високою швидкістю, скільки на високих оборотах — це трохи різні поняття, бо під високі обороти можна підібрати знижену передачу, тому проблем із виконанням цієї умови бути вже не повинно.

Отже, навіщо нам потрібно ганяти мотор на високих чи підвищених оборотах? Річ у тім, що мотор в процесі експлуатації на низьких оборотах, а це цілком рядовий момент при постійній експлуатації машини в місті, постійно закоксовується і забивається всяким шлаком, до того ж утворюється нагар. Все це призводить до того, що падає продуктивність системи упорскування та запалювання, зростає витрата палива, а також погіршуються тягово-потужні параметри двигуна.

Більше того, утворення небажаних відкладень у двигуні сприяє, у довгостроковій перспективі, його передчасному зносу та ранньому капітальному ремонту, якщо він, звичайно ж, можливий. Тому, щоб всіх цих проблем уникнути, потрібно під тиском видувати весь шлак з нутрощів двигуна внутрішнього згоряння.

Зробити це можна лише тоді, коли ви поїздите на високих чи підвищених робочих обертах. Саме в такому випадку можна розраховувати на те, що свіжостворений нагар і ще якісь сторонні відкладення, утворені в результаті вироблення, будуть успішно видалені через випускну систему. Звичайно, зі старим нальотом робити щось марно, але ось те, що утворюється протягом тижня-півтора в результаті довгих простоїв на холостих оборотах або при їзді на низьких оборотах, цілком можна «викинути назовні».

Тому не соромтеся інколи заганяти стрілку тахометра в зону від 4000 до 5500 обертів на хвилину. Цього буде цілком достатньо. При цьому постарайтеся утримувати її протягом хоча б 5-7 хвилин — дайте двигуну зітхнути «в повному обсязі» і ґрунтовно зробити процес самоочищення.

Процедура бажана і актуальна взимку — річ у тім, що прогрівати двигун нам доводиться довше, бо на вулиці морози і потрібен якийсь час для того, щоб відігріти від льоду та снігу шибки, злегка розігріти салон і не замерзнути самому. Часом, стояти на місці доводиться по 10-15 хвилин і ось саме такі умови ідеальні для того, щоб у движку утворювалися шкідливі для нього відкладення і нагар. У зв'язку з цим, виїжджайте на відносно швидкісну дорогу, включайте третю або четверту передачу і дотримуйтесь 80-90 кілометрів на годину.

Зимове миття автомобіля

Ось цю процедуру автомобілісти регулярно проводити забувають, але вона обов'язкова, якщо ви живете у відносно великому місті та його дороги взимку щедро посипають сіллю або реагентами. Зимова мийка машини повинна здійснюватися хоча б раз на тиждень, причому потрібно мити як кузов, так і салон.

Зараз спробуємо пояснити, для чого потрібне комплексне миття і яку користь можна отримати взимку.

Почнемо, із кузова. Річ у тім, що взимку ми звикли спостерігати велику кількість опадів — паморозь, сніг, сніг з дощем і так далі. Температура повітря, також, не завжди тримається на низьких значеннях і, часом, може підніматися до 0 і вище градусів. Природно, що все це утворює на вулиці льоду, вологу і бруд.

Як вже сказано, навіть у відносно великих містах дорожні служби обробляють проїжджу частину реагентами чи сіллю. Вся ця речовина чудово роз'їдає лід і робить дороги безпечнішими, бо з'являється голий асфальт. Але зворотний бік медалі — це роз'їдання не лише льоду, а й усього те, з чим реагент не стикнеться. Спробуйте походити в черевиках по доріжці з реагентами. Після того, як прийдете додому, підсушіть їх і ви побачите білі розводи, які залишили реагенти на вашому взутті — власне, це вони і є.

Але що буде з черевиками, якщо залишити їх на тривалий час не очищеними від реагентів. Якщо взуття дешеве і в ньому застосований шкірозамінник, то через деякий час він почне облазити і обдиратися — саме так діють реагенти: вони в'їдаються в поверхню і руйнують її в довгостроковій перспективі.

Це досить простий приклад, але повірте, він повною мірою застосовується і до вашої машини. Реагенти в'їдаються в метал і лакофарбове покриття автомобіля, а також в хром, внаслідок чого, все це рано чи пізно псується. Зокрема, ті ж хромовані деталі облазять, лакофарбове покриття кузова каламутніє і втрачає насиченість. Що ж до кузовного металу, то і він активно підгниє, якщо не оцинкований або шар оцинкування пошкоджений. Але й у такому разі радіти не поспішайте, тому що оцинкований, в основному, верх кузова, тоді як днище залишається не надто захищеним.

В результаті, саме днище починає рано чи пізно гнити, навіть незважаючи на те, що може бути щільно захищене пластиковими антигравійними екранами та іншими панельками. Зокрема, підгнивають лонжерони, підрамник, підсилювачі бамперів тощо.

Таким чином ми з вами розібралися, навіщо потрібно раз на тиждень мити кузов автомобіля.

А що з приводу салону? Знову ж таки, проблема тут полягає в тому, що нам так чи інакше доводиться ходити по покриттю з реагентами. Останні осідають на нашому взутті. Відповідно, коли сідаємо в автомобіль, то заносимо реагенти у салон. Вони залишаються на килимках для підлоги, на нижній частині дверних карт і на порогах. Отже, засихають і починають псувати пластик в салоні, килимки і так далі.

А ще, довге знаходження в салоні частинок реагентів згодом перетворює їх на пил, який потім потрапляє у легені водія та пасажирів. Пил від реагентів розносить система вентиляції салону — наприклад, направили ви тепле повітря в ноги і пил почав розноситися по салону, осідати на зовнішніх панелях. Бачите, як просто.

Тому миємо одночасно і кузов, і внутрішнє оздоблення транспортного засобу взимку. Лише так вдасться убезпечити себе від подальших проблем не лише з автомобілем, а й зі своїм здоров'ям.

Перевірка тиску в колесах

Ось, про такий важливий параметр, як тиск у колесах, багато хто теж забуває, причому забуває перевіряти його регулярно. А дарма, адже тиск перевіряти повинен раз на 1.5-2 тижні. Взимку ж інтервал перевірки скорочується до 1-1.5 тижня.

Річ у тім, що холодне повітря негативно впливає на тиск у колесах — воно падає і часом дуже стрімко. Тим часом нормальний тиск у шинах підтримувати обов'язково. Про те, який тиск є оптимальним, ви дізнаєтеся в інструкції з експлуатації конкретної моделі автомобіля. В основному, інформація про оптимальний тиск в колесах по осях машини вказується в дверному отворі з боку водія — вся інформація поміщена в невеликій табличці, де тиск розраховується, виходячи з навантаженості транспортного засобу.

Таким чином, потрібно постійно підтримувати тиск у межах норми. Але що буде, якщо цього не робити? Якщо тиск у колесах буде зниженим, то перше, з чим ви зіткнетеся, — це нестабільність поведінки машини на дорозі. Знизиться точність і чутливість кермового управління, збільшиться нишпорення по дорозі з боку в бік, а в поворотах машину почне зносити.

Друге — це збільшення витрат палива. Покришка зі зниженим тиском має більший опір коченню за рахунок збільшення плями контакту з дорогою, що призводить до зростання споживання пального.

Третій момент — це збільшення ризику пошкодження шини. Вона починає гірше тримати удари від нерівностей, каміння та купин, тому велика ймовірність того, що на боковинах з'являться грижі та порізи. Крім того, в покришку зі зниженим тиском легше врізають різного роду цвяхи, саморізи і шурупи, гострі камінці — гострі осколки легко входять в обм'яклу поверхню, а ось від твердої вони відскакують.

Ще, шини зі зниженим тиском швидше зношуються, бо швидше нагріваються під час їзди і гума руйнується.

Втім, зустрічаються ще й варіанти, коли тиск у колесі значно вищий за оптимальний. Це відбувається тоді, коли манометр при вимірюванні тиску в колесах допускає великий відсоток похибки, в результаті ми перекачуємо покришки.

Від цього отримуємо жорсткіший хід, а також зниження зчіпних якостей шин з дорогою. Правда, котитися машина накатом починає веселіше і в цілому, знижується витрата палива через зниження опірності коченню.

Але ви повинні розуміти, що незначна економія палива не варта того, що підвіска матиме знижений ресурс. Зокрема, довга дорога із підвищеним тиском у шинах, загрожує зменшенням терміну служби кермових тяг та наконечників, кермової рейки, амортизаторів, сайлентблоків, кульових опор та ступичних підшипників.

Вся річ у тім, що жорсткі колеса гірше демпфують удари при проїзді нерівностей, внаслідок чого зростає навантаження на кермо і ходову частину. Тому тиск потрібно підтримувати оптимальний, інакше неприємностей не уникнути.

Міняти фільтри

Ми, звичайно, розуміємо, що будь-який фільтр в автомобілі — це розхідник і рано чи пізно, але його доведеться замінити і неважливо, паливний це буде фільтр, або мастильний. З іншого боку, розхідниками найчистішої води є салонний і повітряний фільтр — ось їх в автолюбителі і забувають міняти вчасно, а дарма, адже по суті, вони виконують найважливіші функції і відсутність уваги до таких фільтрів здатне привести до не дуже приємних наслідків.

Почнемо з повітряного фільтра. Багато хто змінює його раз на 10-15 тисяч кілометрів, але фахівці рекомендують робити це дещо частіше, особливо, якщо ви використовуєте бюджетний фільтр повітряного очищення. Чому так?

Вся річ у тім, що нам доводиться їздити досить брудними дорогами. При цьому, крім доріг, можна ще відзначити і неважливу екологію — наприклад, доводиться в заторах у місті стояти за якимось старим авто, у якого двигун, часом навіть нормам Євро-2 не відповідає, і ось, усю сажу від вихлопу його засмоктує через повітрозабірник впускний колектор. Потім цей вихлоп проходить через фільтр і, природно, що якась частина бруду осідає на фільтрі. При міській експлуатації відбувається це щодня, тому повітряний фільтр забивається часто. Ну, це лише конкретний приклад, хоча суть одна — забруднення фільтра раніше визначеного терміну.

Але що буде, якщо його не міняти? Тоді, забитий брудом фільтр провокуватиме зниження надходження повітря в двигун, що сприятиме збільшенню витрати палива і зниженню потужності, тяги мотора. Крім того, критичне забруднення фільтра може, в результаті призвести до того, що він порветься і почне пропускати в камери згоряння пил та інші сторонні частинки, які викличуть підвищене тертя в циліндрах — згодом це призведе до задирок на стінках циліндрів та утворенню задир у ньому.

А що щодо салонного фільтра? Він перешкоджає пропуску брудного повітря до салону — це і зрозуміло. Однак, якщо такий фільтр заб'ється листям, брудом і пилом, то впаде ефективність вентиляції внутрішнього оздоблення — скло почне пітніти інтенсивніше, при цьому надходження повітря всередину салон знизиться, через що доведеться включати вентилятор салонного обігрівача або кондиціонера на підвищені швидкості — це скоротить термін його служби.

Ось такі прості істини, про які ми часом забуваємо, а потім про це шкодуємо. Не забувайте проводити зі своєю машиною ці дії регулярно і тоді ви полегшите існування і своїй машині, і собі.

Джерело