Ці правила допоможуть водіям стати більш культурними

На дорозі теж потрібно дотримуватися певного етикету.

Чому іноді важливо не використовувати свою перевагу на дорозі, як дякувати іншим водіям і просити, щоб автомобіль пропустили? Де не варто паркуватися і скільки разів блимати фарами? Ми зібрали основні правила "культурного водіння", інформує Ukr.Media.

Давно доведено, що низький рівень дорожньо-транспортних пригод і сприятлива обстановка на дорозі безпосередньо пов'язані з правилами поведінки і взаємної поваги учасників руху. Найважливіше на дорозі — це, звичайно, дотримуватися ПДР, тримати дистанцію і поводитися таким чином, щоб ваші дії були повністю контрольованими і запланованими. Непоступлива, груба поведінка є небезпечною і невигідною для усіх. Сьогодні ми вирішили повторити головні правила дорожньої етики, оскільки, можливо, ви встигли про них забути або ніколи не чули. Намагайтеся обходитися без різких маневрів. Швидкий розгін, різке гальмування, різкі повороти і постійні невиправдані перестроювання з ряду в ряд можуть стати несподіваними для інших водіїв і створити аварійну ситуацію.

Не нервуйте

Під час руху, особливо взимку за складних дорожніх умов, важливо зберігати спокій і не панікувати. Агресія, грубощі і зневажливе ставлення до інших учасників руху є неприпустимими. Мститися і "вчити" інших водіїв на дорозі небезпечно, тому якщо ви натрапили на водія, який навмисно вас підрізає, підганяє, вигукує лайки або крутить пальцем біля скроні, намагайтеся не відповідати грубістю на чужу агресію. Ви зобов'язані зупинитися лише у разі ДТП, у всіх інших ситуаціях достатньо вибачитися (якщо дійсно припустилися помилки) і продовжити свій рух. Якщо ж хтось інший створив небезпечну ситуацію, через яку мало не сталася або все ж таки сталася ДТП, опануйте себе. Усі припускаються помилок.

Не засліплюйте водіїв дальнім світлом

Якщо помітите у темний час доби на зустрічній смузі інший автомобіль або побачите світло його фар за пагорбом, перемикніть дальнє світло фар на ближнє. Чиніть так само, коли наздоганяєте або обганяєте інший автомобіль. Ви можете засліпити водія світлом ваших фар через дзеркало заднього виду.

Поступайтеся, навіть маючи перевагу у русі

Усім відомо, що пішоходам і автомобілям екстреної допомоги необхідно поступатися дорогою, але навіть маючи право на проїзд попереду, не потрібно кидатися навперейми, якщо хтось через неуважність або необережність опинився у вас на шляху.

На перехрестях, де немає світлофорів, може бути дуже важко виїхати на головну дорогу з другорядної. Якщо потік машин рухається повільно, обережно пригальмуйте і пропустіть автомобіль з другорядної дороги, подавши сигнал тому, кого ви пропускаєте. У світлий час доби це може бути жест рукою, а у темний можна блимнути фарами. Звичайно, якщо потік транспорту рухається швидко, ризикувати безпекою інших не можна.

Пропускайте "через одного"

Якщо хтось хоче перебудуватися у вашу смугу руху, не скупіться. Краще трохи знизити швидкість і пропустити автомобіль. Набагато зручніше для усіх, коли водії у щільному потоці знають, що дочекаються своєї черги, ніж будуть намагатися вклинитися у потік, заважаючи один одному.

Рухайтеся по позначених смугах

Не потрібно займати місце, яке більше за ширину проїжджої частини і заважати рухатися іншим. Якщо рух щільний і інтенсивний, не змінюйте смугу без необхідності, і, за можливості, звільняйте ліві смуги руху.

Дотримуйтесь правил паркування

Паркуйтеся по лініях, а не таким чином, щоб ваша машина займала два паркувальних місця або заважала комусь відчинити двері і сісти у неї. Не паркуйтеся впритул або таким чином, щоб машина перегороджувала проїзд, оскільки у цьому випадку є ризик отримати пошкодження. Під час паркування не зачиняйте пожежні люки і гідранти, а також пішохідні доріжки, де автомобіль може перешкодити, наприклад, батькам з дитячим візком та іншим пішоходам.

Не сигнальте без приводу

Звукові сигнали потрібні для того, щоб попередити про небезпеку або про намір провести обгін поза населеними пунктами. У всіх інших ситуаціях безглузді сигнали лише дратують водіїв і лякають новачків, а це означає, що вони створюють потенційно небезпечну ситуацію на дорозі.

Правильно користуйтеся аварійкою

  • Хочете сказати спасибі за те, що вас пропустили — вмикайте аварійку тричі поспіль.
  • Якщо потрібно вибачитися за те, що випадково підрізали або зробили якийсь неправильний маневр, можна також поблимати.
  • Автолюбителі користуються аварійними сигналами, щоб попередити машину ззаду про необхідність зупинки, наприклад, перед пішохідним переходом, якщо по ньому йде людина.
  • Якщо ваша швидкість руху швидкісною трасою нижча, ніж у інших учасників дорожнього руху, потрібно перебудуватися у правий ряд і увімкнути аварійний світловий сигнал. У такий спосіб ви покажете водіям, що до вас не варто наближатися і уникнете скупчення машин за вами.
  • Джерело