Данілов оцінив вплив «витоку» на плани ЗСУ

Данілов оцінив вплив "витоку" на плани ЗСУ

Фото: СНБО Олексій Данілов не думає, що «витік» вплине на плани українського командування

Генштаб ЗСУ самостійно ухвалює рішення про контрнаступ, і все вирішуватиметься «в останній момент», зазначив секретар РНБО.

У Раді національної безпеки і оборони сумніваються в правдивості інформації джерела телеканалу CNN, яке повідомило про нібито зміни у військових планах України після «витоку секретних документів» у США. Про це сказав секретар РНБО Олексій Данілов в інтерв’ю німецькому каналу ARD.

«Я не знаю, з ким говорив CNN. У будь-якому випадку можу сказати, що кількість людей, які знають про наші плани на нашій території, вкрай обмежена. І я не думаю, що інформатор, який був на зв’язку з CNN, мав до цього якесь відношення», — заявив Данілов.

За його словами, Україна перебуває у постійному контакті зі своїми ключовими союзниками, такими як США, Велика Британія, Німеччина та Польща.

«Дані для проведення тих чи інших операцій, чисельність підрозділів, хто причетний і в якому напрямку — це абсолютно секретна інформація. Якщо хтось думає, що він її має, можу лише привітати. Але я не знаю, звідки вони могли її взяти» , — додав Данілов.

Він наголосив, що Генштаб ЗСУ самостійно приймає рішення про контрнаступ, і все вирішуватиметься «в останній момент».

«Якщо хтось думає, що у нас тільки один варіант, то це не так. Навіть три варіанти — це мало», — наголосив Данілов.

Раніше американське видання New York Times повідомило, що в соцмережах з’явилися нібито засекречені документи з подробицями планів США та НАТО щодо укріплення ЗСУ перед запланованим контрнаступом. За даними видання, Пентагон нібито розслідує, хто міг стояти за «витоком» документів. Незабаром у США заявили про новий витік партії секретних документів, які описують принципи національної безпеки США. Документи стосуються війни в Україні, Китаї та Близькому Сході.

Напередодні у Пентагоні визнали «витік документів». У Білому домі зазначили, що справжність документів перевіряють, наразі відомо, що деякі були сфальсифіковані.

Джерело