Декілька порад, які допоможуть зекономити бензин

Будь яка несправність авто, навіть незначна, може збільшити використання палива.

Для початку перевірте повітряний фільтр. Якщо він забруднений, двигун буде отримувати недостатньо повітря. Через це робота двигуна може порушитися, використовуючи приблизно 5% бензину. Щоб побачити, чи чистий фільтр, подивіться через нього на світло. Якщо світла не видно, фільтр потрібно міняти.

Якщо ви хочете заощадити, постарайтесь їздити не дуже швидко. Якщо рухатись зі швидкістю 60-80 км/годину, можна заощадити 10-12% бензину, інформує Ukr.Media.

Увімкнені фари та гучна музика потребують багато бензину. Також щоб зекономити 1% палива потрібно закрити всі вікна. Якщо влітку ви будете залишати своє авто в тіні, зекономите 2-4% пального. Воно буде менше випаровуватися. До того ж, автомобіль не буде сильно нагріватись і ви зможете заощадити на кондиціонері.

Кондиціонер, так само як і пічка, з'їдає багато бензину, приблизно 15%. Якщо ви плануєте купити авто, перегляньте всі варіанти малих і економних машин, яким потрібно 5-6 літрів на 100 кілометрів. Деяким людям можуть не подобатися маленькі авто. У цьому випадку раджу купити велике авто, але з менш потужним двигуном. Перед покупкою прочитайте технічні характеристики автомобіля. Перевірте, чи сучасний там двигун. Старі двигуни менш економні, ніж сучасні.

Також потрібно звернути увагу на колеса. Якщо диски широкі, вони чинять опір повітрю, і бензину витрачається на 1% більше. Перевірте чи нормальний тиск у шинах. Якщо тиск на 0,1 вище норми, це також може заощадити паливо.

Витрати пального залежать і від ваги машини. Тому треба позбутися зайвого сміття, 50 кілограмів якого збільшують витрати палива на 2-3%.

Постарайтесь не стартувати та не гальмувати дуже різко, якщо це не необхідно. Користуйтесь педалями газу обдумано. Коли їдете вниз, двигун можна взагалі не використовувати. Це зекономить до 10% бензину. Якщо є проблеми з підвіскою, можна витратити на 1-2% більше пального. А якщо неправильно працює система упорскування бензину в трубу, то можна витратити й 50% пального.

Тож не лінуйтесь перевіряти справність свого авто, адже на ремонт ви можете витратити в рази менше грошей, ніж на пальне для зламаної машини. Спеціалісти радять купити GPS-навігатор, який також може допомогти вам зекономити до 400 доларів за рік, оскільки може існувати багато коротших шляхів, про які ви можливо і не здогадуєтесь.

Джерело