Дешевше ніж у всій Європі — ремонт дороги в Україні

Низька ціна в Україні тримається за дешевої робочої сили й дешевої вітчизняної сировини.

Середній або капітальний ремонт дороги в Україні коштує близько 10 мільйонів гривень за кілометр, сказав міністр інфраструктури Володимир Омелян, інформує Ukr.Media.

Ця ціна — одна з найнижчих у Європі, за його словами. Омелян навів приклад: у Болгарії — 3 мільйонів євро за кілометр, у Польші — від 5 мільйонів до 7 мільйонів євро.

Омелян зазначив, що низька ціна в Україні тримається за дешевої робочої сили й дешевої вітчизняної сировини. Імпортувати необхідно тільки бітум.

Міністр сказав, що в цьому році в Україні буде відремонтовано 4 тисячі кілометрів доріг. В минулому році зробили 3 тисячі кілометрів. По одному боку — це багато, сказав Омелян, але від загальної протяжності доріг, яка дорівнює 170 тисячам кілометрів, — крапля в морі.

— Ми затвердили стратегію розвитку автомобільних доріг України до 2022 року. Зараз кожен громадянин може в режимі онлайн подивитися, які дороги і коли заплановано відремонтувати. Ми децентралізували Укравтодор. Це завжди була величезна структура, за рахунок якої жили її керівники і політична еліта. Кожен з них отримував свій відсоток від незроблених доріг, але виділених на ремонт коштів. 35% фінансування з Дорожнього фонду та 123 000 км доріг ми передали на обласний рівень. Тепер кожен платник податків не повинен йти до Києва. Керівник облдержадміністрації не буде розповідати казки, що Київ не дав гроші. Гроші у нього є. Він повинен пояснити кожному громадянину, коли яка дорога буде відремонтована. 65% коштів Дорожнього фонду ми зосередили на дороги державного та міждержавного значення, тому що це переважно чотириполосні (або більше) магістралі, що вимагають набагато більше, — сказав Омелян.

За його словами, 5% коштів з Дорожнього фонду йде на фінансування програми з безпеки руху. Програма розрахована на три роки. Приблизно 9 млрд грн будуть спрямовані на заходи щодо зниження смертності на дорогах.

— В цьому півріччі кількість ДТП зі смертельним результатом знизилося на 10%, — сказав міністр.

Нагадаємо, що в держбюджеті на 2018 рік 44 мільйони гривень закладено на ремонт доріг. А за даними Укравтодору на ремонт усіх доріг у країні потрібно 2 трильйони гривень.

У рейтингу Global Competitiveness Index за якістю дороги Україна посідає 130 місце з 137

У 2018 році планувалось побудувати три дороги з бетону, проте в липні 2018 року Омелян сказав, що будівництво першої тільки починається — проведені тендери. Нова траса пройде по маршруту з Дніпра в Миколаїв.

У лютому 2018 року Омелян заявив, що в квітні цього року розпочнуться роботи з будівництва об'їзної бетонної дороги навколо міста Житомира, а також за рахунок коштів державного бюджету планується будівництво бетонних доріг у Полтавській і Миколаївській областях. 6 липня 2017 року "Укравтодор" і китайська інфраструктурна компанія China Road and Bridge Corporation (CRBC) підписали меморандум про будівництво бетонної дороги Одеса — Миколаїв.

Дороги з бетону мають більший термін експлуатації. Однак їх будівництво складніше і дорожче на 25 — 50% ніж асфальтних доріг.

Джерело