Донецькі бойовики «засудили» українського військовополоненого на 22 роки в’язниці — Події

Донецькі бойовики "засудили" українського військовополоненого на 22 роки в'язниці - Події

Фото: t.me/dmytro_lubinetzs

Підконтрольний Росії «верховний суд» так званої «ДНР » засудив до 22 років ув’язнення в колонії суворого режиму військовослужбовця 36-ї окремої бригади морської піхоти ЗСУ Андрія Петренка. Про це повідомляє Telegram Уповноваженого з прав людини Дмитра Лубінця.

— Його «визнали винним» у вбивстві мирного жителя під час боїв за Маріуполь у березні минулого року, — розповів Лубинець. — За данними незаконного розслідування російського слідчого комітету, український військовий начебто «застрелив» жителя Маріуполя із снайперської гвинтівки.

Він зазначив, що фейковий «судовий процес» над військовослужбовцем Збройних сил України на тимчасово окупованій території Донецької області є незаконним і не матиме жодних юридичних наслідків.

Андрія Петренка звинуватили за російським законодавством у «вбивстві з політичних та ідеологічних мотивів і жорстокому поводженні з цивільним населенням та застосуванні заборонених засобів та методів у збройному конфлікті» (ч. 2 ст. 105 та ч. 1 ст. 356 КК РФ). Окупанти заявили, що український військовослужбовець нібито визнав свою провину.

Омбудсмен також додав, що ухвалені так званими «судами» квазіутворень «ДНР/ЛНР» вироки є грубим порушенням Третьої Женевської конвенції щодо права полонених на справедливий суд та недопущення тортур, їх можна вважати воєнним злочином. Донецька та Луганська області є частиною України у міжнародно визнаних кордонах, на них поширюється юрисдикція українських судів. Лише вони мають право здійснювати правосуддя на цій території, написав Лубинець.

Джерело