Дослідження показали, що жінки водять краще за чоловіків

Чоловіки частіше порушують дистанцію, підрізають, проїжджають на жовте світло світлофора і користуються смартфонами.

Битва статей щодо того, хто кращий водій, навряд чи коли-небудь закінчиться. Тоді як навички водіння варіюються залежно від компетенції кожного окремого водія, в одному дослідженні було встановлено, що можна виділити одгу стать, яка виконує це завдання краще, інформує Ukr.Media.

Хоча жінок прийнято бачити на пасажирському сидінні, виявляється вони водять машину краще. Норвезькі вчені провели дослідження, в якому вивчалося як вік, стать і особистість людини можуть впливати на створення аварійно-небезпечних ситуацій. Восьма частина ДТП відбувається через те, що водій відволікається на дорозі.

Дослідники перевіряли дві групи людей. У першій було 1100 учнів середніх шкіл Норвегії, 208 з яких отримали права, в іншій зібрали 414 осіб із загального населення країни. Результати показали, що, хоча й загальні показники абстрагованості були низькими, а увага водія розсіюється через граюче радіо, однак також була присутня вікова і статева залежність.

Було з'ясовано, що літні жінки максимально стежать за дорогою. А молоді чоловіки, в тому числі екстраверти і невротики, набагато гірше справляються з цим завданням. «У недавньому звіті зроблено висновок про те, що приблизно 12 відсотків автомобільних аварій відбуваються через відволікання водія від дороги», — розповідає дослідник Оле Йоханссон з Інституту транспортної економіки.

Йоханссон додав, що смартфони також відіграють значну роль у відверненні уваги водія, що підтверджується й іншими дослідженнями. Аналітична компанія Zendrive виявила, що 88% людей використовують свої мобільні телефони, перебуваючи на вільній дорозі, витрачаючи на це в середньому три з половиною хвилини.

«Оскільки водіння автомобіля в основному пов'язане з увагою, будь-яке відволікання на значний період часу може закінчиться плачевно», — зазначає Йоханссон. «Всього двох секунд досить, щоб людина потрапила в аварію».

Дослідники із сайту порівняння цін заявили, що, хоча жінкам потрібно більше часу, щоб звикнути до автомобіля, їх навички водіння в цілому можна оцінити вище. Вони рідше потрапляють в аварії, і їх виплати по страховці є меншими.

У 2017 році на території Англії та Уельсу було проведено 585 судових процесів через різні ДТП. 79 відсотків обвинувачених були чоловіками. Кожен четвертий чоловік порушив швидкісний режим, тоді як серед жінок цей показник склав всього сім відсотків. Крім того, чоловіки набагато частіше сідають за кермо в стані алкогольного сп'яніння.

Privilege Insurance також провело дослідження, яке показало, що, хоча жінки відчувають себе менш впевненими за кермом, вони більш досвідчені водії. У 2015 році чоловіки і жінки були залучені в серію дорожніх випробувань. З'ясувалося, що чоловіки частіше ризикують, порушують дистанцію, підрізають, проїжджають на жовтий сигнал світлофора і користуються смартфонами. З іншої сторони, жінки схильні бути уважнішими до навколишнього оточення, вони частіше перевіряють дзеркала і зупиняються на жовте світло.

«Після довгих років дебатів і жартувань було офіційно встановлено, що жінки водять краще чоловіків», — наголошується в дослідженні.

Джерело