ДТЕК починає добувати нафту, у планах – будівництво заводу з переробки — Події

ДТЕК починає добувати нафту, у планах – будівництво заводу з переробки - Події

Фото: dtek-kem.com.ua

Компанія «ДТЕК Нафтогаз» розпочинає видобуток нафти у Полтавській області. Про це розповів на пресконференції генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко, повідомляє Forbes.

– «ДТЕК Нафтогаз» завершить бурити першу нафтову свердловину в Полтавській області до кінця жовтня 2023 року, – сказав Тимченко. -Таким чином, ДТЕК починає розробляти родовище, ліцензію на яке придбав у 2021 році. У планах компанії – створення вертикально інтегрованого нафтового бізнесу з глибокою переробкою. На це знадобиться три-п’ять років. Плануємо придбати ліцензії на нафтові родовища на заході України, – розповів він про плани.

— Щойно компанія добуватиме достатньо нафти, одразу перейде до питання інвестицій у переробку, — додав він. — ДТЕК не планує купувати один із існуючих переробних заводів.

— Гадаю, буде будівництво з використанням нових технологій, – зазначив Тимченко. – Видобуток нафти – це дуже важливий для нас напрямок. Ми станемо одним із гравців повного циклу, починаючи з видобутку нафти, через глибоку переробку і до кінцевого продукту.

«ДТЕК Нафтогаз» 2023 року здобуде близько 1,6 млрд кубів газу, на 20% менше, ніж 2022-го. Цього року компанія інвестувала 5,5 млрд грн у видобуток газу, майже вдвічі більше, ніж у 2022 році.
Контекст

ДТЕК у 2013-му увійшла до нафтогазового бізнесу, придбавши контрольний пакет «Нафтогазвидобування». З того часу компанія видобувала все більше газу, лише у 2023 році очікується зменшення на 20%. Уряд заборонив експорт газу з середини червня 2022-го. Тому «ДТЕК Нафтогаз» у першому півріччі 2023-го мав проблеми з ліквідністю, розповідав генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко в інтерв’ю Forbes у липні 2023-го. Згодом «Нафтогаз» почав викуповувати газ у приватних видобувачів на Українській енергетичній біржі. Близько 70% нинішніх інвестицій у газовий напрямок ДТЕК спрямовує на розробку нових родовищ. «Нафтогазвидобування» пройшло пік видобутку, природне падіння – 15–18% на ліючих свердловинах, пояснював Тимченко. Єдиний спосіб компенсувати спад – розробляти нові родовища, роз’яснив він.

Джерело