Два міфи та дві реальні небезпеки, які підстерігають водія, який вирішив припаркуватися в калюжі

Що буде з машиною після такої тривалої стоянки.

Типова ситуація: стоянка поруч з будинком забита машинами, вільне лише одне місце і там велика калюжа. Які ж небезпеки підстерігають водія, який ризикнув залишити машину у воді, інформує Ukr.Media.

Діватися нікуди — доведеться паркуватися в калюжі, але як вийти з машини? Для цього треба, щоб у салоні були гумові чоботи. Інакше вибратися, не замочивши ніг, не вийде. Пощастить, якщо є можливість припаркуватися водійськими дверима до бордюру — з нього можна вийти сухим.

А що буде з самим автомобілем після такої тривалої стоянки?

В середовищі автомобілістів існує думка, що від тривалої стоянки в калюжі у машини псуються шини. Це не більш ніж міф. Вода не надає руйнівної дії на автомобільні покришки.

Є і ще більш безглузда омана: мовляв, вода здатна потрапити всередину покришок. Таке може відбутися, тільки якщо шина пошкоджена, поріз виявився у воді і з колеса вийшло повітря. Але в цьому випадку вам все одно доведеться ремонтувати колесо: на шиномонтажі колесо позбудеться від води.

Так що якщо інших варіантів для парковки немає, то сміливо залишайте машину в калюжі. Нічого з нею не трапиться. Поки температура за бортом більше 0°C.

Але от якщо вночі будуть заморозки і температура на вулиці впаде дуже сильно, а калюжа глибока, то вода замерзне і «прихопить» колеса. Тоді доведеться братися за сокиру чи брухт, сколювати лід і тільки потім виїжджати. Інакше з крижаного полону машина не вибереться. А постійно газуючи в спробах виїхати, можна і зчеплення підпалити (у випадку з механікою) або угробити автомат. Однак таке трапляється доволі рідко. Як правило, за ніч калюжа лише покривається тонким шаром льоду, з яким без труднощів впорається машина під час старту.

Проте є інша небезпека. Якщо калюжа досить глибока, вода може дістати до гальмівних колодок. За ніч мороз прихопить гальмівні колодки. І ось з вирішенням цієї проблеми вже доведеться повозитися.

У будь-якому випадку, виїжджаючи вранці з калюжі, добре просушіть гальма кількома натисканнями на педаль. Інакше через вологу, яка залишилася між колодками та гальмівними дисками, при першому ж гальмуванні можна в'їхати кому-небудь в задній бампер.

Джерело