«Економічний безвіз» іще на рік: Україна сподівається, що пропозицію Єврокомісії підтримає Рада ЄС

Європейська комісія запропонувала продовжити «економічний безвіз» з Україною до червня 2025 року, і Київ сподівається на підтримку цього рішення Радою ЄС.

Про це написав Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у Телеграмі, передає Укрінформ.

«Єврокомісія пропонує продовжити «економічний безвіз» України з ЄС до червня 2025 року. Це означає, що наші підприємці зможуть і далі експортувати свою продукцію на європейські ринки без квот, мит і тарифів», — зазначив Шмигаль.

За його словами, це дає додаткові можливості для українського бізнесу та посилює стійкість економіки держави.

«Останні місяці ми наполегливо працювали з європейськими партнерами, аби це було можливо», — наголосив Прем’єр-міністр.

Він також окремо відзначив позицію Єврокомісії щодо більш чітких інструментів контролю за обігом товарів таким чином, щоб уникнути будь-яких потенційних конфліктів на аграрних ринках. Це дасть змогу більш гармонійно інтегрувати українське сільське господарство в ЄС переконаний Шмигаль.

За його словами, Україна розраховує, що напрацьовані заходи дозволять прибрати "шкідливі односторонні заборони на імпорт нашої агропродукції з боку Польщі, Словаччини та Угорщини".

"Тепер очікуємо на підтримку цього рішення ЄК від Ради ЄС. Продовжуємо нашу інтеграцію до Європейського Союзу. Заради сильної та успішної України", — зазначив очільник уряду.

Як повідомляв Укрінформ, Єврокомісія 31 січня запропонувала продовжити ще на рік дію так званих автономних торговельних заходів для товарів, вироблених в Україні та Молдові, що означає продовження режиму лібералізації торгівлі між ЄС та обома країнами.

Джерело