Екскерівнику охорони Януковича повідомили про підозру у пособництві державі-агресору — Події

Екскерівнику охорони Януковича повідомили про підозру у пособництві державі-агресору - Події

Фото: t.me/SBUkr/8146

Слідчі Служби безпеки зібрали доказову базу на ще одного колишнього посадовця, який переховується від правосуддя на території країни-агресора. Мова йде про В’ячеслава Заневського — колишнього керівника охорони президента-втікача Віктора Януковича, повідомляє пресслужба відомства.

За даними слідства, у липні минулого року на Заневського вийшов його син, який входив до складу окупаційних угруповань РФ на тимчасово захопленій частині півдня України. Він звернувся до свого батька з проханням допомагати російським каральним органам виявляти місцевих українських патріотів, у тому числі учасників АТО і ветеранів ЗСУ. У відповідь на це Заневський звів сина з двома своїми знайомими — очільниками створених агресором «МВС» і «державної служби безпеки» на тимчасово окупованій Херсонщині. Після захоплення Херсона і частини Миколаївської області він допомагав загарбникам у поширенні кремлівського режиму та придушенні руху опору.

Зрадники передавали російським загарбникам персональні дані про місцевих жителів та сприяли викраденню людей. Також Заневський консультував військові підрозділи країни-агресора щодо тактики ведення бойових дій проти Сил оборони.

 На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору). Тривають комплексні заходи для його притягнення до відповідальності. 

Джерело