Експерти нагадали, який маневр на дорозі є для водіїв найнебезпечнішим

Його здійснює кожний автолюбитель.

Постав їм питання про те, який маневр на дорозі найбільш небезпечний, автолюбителі напевно візьмуться сперечатися з піною біля рота, інформує Ukr.Media.

У лідерах напевно виявиться обгін, і в цьому є частка правди.

Обов'язкові "складові" обгону — висока швидкість і виїзд на смугу зустрічного руху.

Тому, якщо у вас з'явилися хоч найменші сумніви в безпеці даного маневру, варто відкласти його до настання більш відповідних умов.

Однак і така непопулярна думка з приводу найнебезпечнішого маневру, як звичайний поворот наліво (при правосторонньому русі), також існує.

Вважається, що саме в результаті здійснення цього маневру відбувається найбільша кількість смертельних ДТП у всьому світі.

Причин цьому кілька. Перш за все, варто згадати про те, що при повороті наліво водієві доводиться перетинати смугу зустрічного руху, тоді як виїзд на «зустрічну» або перетин зустрічного потоку неодмінно пов'язаний з небезпекою.

Крім цього, часто при здійсненні даного маневру погляд людини, яка сидить на водійському кріслі, спрямований тільки на зустрічний потік автомобілів, що наближається, тому вона може легко не помітити якусь перешкоду або пішохода.

Нарешті, не варто забувати про оптичну ілюзію, пов'язану з нашим сприйняттям. Вона полягає в наступному: коли ви деякий час ведете спостереження за потоком, що наближається, мозок звикається з цією картинкою, через що водієві може здатися, що потік рухається повільніше, ніж це відбувається в реальності. Тому чим довше людина спостерігає за зустрічним потоком, тим вища ймовірність зробити помилку.

Джерело