Експерти пояснили, чому кольори автомобілів такі нудні, і результати можуть вас здивувати

Понад 50% продаваних нових автомобілів фарбуються на заводах всього в 4 кольори. І цьому є ряд причин.

Канал CNBC з'ясував, чому кольори автомобілів такі нудні, і результати можуть вас здивувати, інформує Ukr.Media.

У дослідженні, з посиланням на статистику BASF, телекомпанія заявила, що у 2019 році більшість проданих автомобілів фарбувалися в один з 4 перерахованих кольорів: білий колір став найпопулярнішим — 39% машин, за ним чорний (16%), сірий (13%) і сріблястий (10%).

Чому ж більшість автомобілів продається саме в цих кольорах?

Існує ряд факторів. Зокрема, білий, чорний, сірий і сріблястий кольори «підходять до всього» і представлені в гамі забарвлення кузова практично всіх моделей. Крім того, ці кольори ніколи не виходять з моди, на відміну від деяких строкатих варіантів, що дещо впливає на ціну машини при її перепродажі.

На деяких ринках покупці частіше купують автомобілі "в наявності", які є на складах дилерів, а не замовляють їх на заводі — вони не готові чекати доставку місяць після покупки. При цьому дилери намагаються забити склади машинами в найпопулярніших кольорах, тому що їх можна швидше продати і в відомості не буде «залежалого товару».

Не варто списувати з рахунків і психологію. Наприклад, синій колір став найпопулярнішим в електромобілів. Це пов'язано з тим, що перші електромобілі або фарбувалися частіше в синій, або мали особливі логотипи бренду, підфарбовані синім. Тепер у покупців з електричними транспортними засобами частіше асоціюється саме синій колір.

Також слід врахувати багату палітру відтінків чорного, білого і сірого, пропоновану автовиробниками. Наприклад, Ram 1500 пропонує традиційний яскраво-білий колір і варіант з тришаровим покриттям кольору слонової кістки. Інший яскравий приклад — Mercedes-Benz S-класу, який фарбувався в кілька відтінків чорного: просто чорний, чорний металік і чорний обсидіан.

Джерело