Експерти розповіли, як правильно здійснювати буксирування автомобіля і в яких умовах

Корисні поради водіям.

Хоча буксирування і здається простим процесом, воно вважається однією з найнебезпечніших і складних транспортних операцій. Експерти розповіли, як правильно здійснювати буксирування автомобіля, інформує Ukr.Media.

З часом теоретичні знання можуть забуватися. Внаслідок цього, перед буксируванням машини краще освіжити основні базові правила. Гранична швидкість під час даного процесу повинна становити не більше 50 км/год. На машині-буксирувальнику потрібно включити ближнє світло. На транспортному засобі, що буксує, слід активувати "аварійку". Потрібно користуватися міцним тросом, його довжина повинна становити 4-6 м.

Потрібно знати, чи можна вашому автомобілю здійснювати процес буксирування і яку вагу він здатний переміщати. Про всі ці моменти можна дізнатися, скориставшись керівництвом по експлуатації. Слід уважно вивчити розділ, що стосується буксирування.

Переконавшись в допустимості буксирування, слід подбати про необхідну екіпіровку. Йдеться про якісний трос і кріплення до нього. Також потрібно мати запропоновані правилами дорожнього руху червоно-білі прапорці, розмірністю 20х20 см. Ними позначається гнучка спеціальна сполучна ланка.

Кріпильні елементи (гаки, карабіни, петлі-шакли) слід вибирати тільки максимально надійні. Вони повинні підходити до спеціальних буксирувальних вушок. Слід використовувати міцний, але еластичний канат. Слабка стрічка може порватися і пошкодити автомобіль. Дуже масивні троси будуть важкими і товстими. У свою чергу це може ускладнити кріплення.

Для виключення неприємностей при буксируванні, слід дотримуватися базових правил. При підготовці до перетяжки потрібно з іншим водієм обговорити зручну швидкість, бути пильними, а також домовитися про спеціальні умовні сигнали, які повинні без зусиль розумітися обом автомобілістами.

Потрібно заздалегідь спланувати зручний і безпечний маршрут. Краще уникати їзди в заторах, на вузьких вуличках, крутих ухилах і складних перехрестях. Краще перенести буксирування на той час, коли дорожній трафік є мінімальним. Цей процес бажано не здійснювати в умовах обмеженої видимості і в нічний час.

Потрібно стежити за зчіпкою і транспортним засобом. Якщо буксирувати машину доведеться досить далеко, краще домовитися про деякі контрольні зупинки, щоб перевірити кріплення і стан використовуваного троса.

Рух в парі слід здійснювати акуратно. Потрібно забезпечувати натяг троса. Зупинки повинні бути максимально плавними, щоб виключити волочіння зчіпки по землі і потрапляння її під колеса.

Потрібно на ходу зберігати натяг зчіпки, скидати заздалегідь хід і плавно набирати швидкість. Варто враховувати, що буксирування підвищує навантаження на силовий агрегат. На затяжних підйомах вона здатна призводити до перегріву. З цієї причини потрібно стежити за температурним режимом.

На завершення слід зауважити, що використання для кріплення зчіпки навіть міцних підрамників, елементів підвіски і бамперів, категорично забороняється. У разі ривка, вони можуть бути відірвані і привести до різних пошкоджень.

Джерело