Експерти розповіли про способи їзди, які дозволять заощадити на витраті палива

На якій швидкості автомобіль витрачає найменше палива.

Серед автомобілістів досі існує думка, що чим нижча швидкість, тим менша витрата палива. Але навіть коли машина стоїть на місці, вона продовжує витрачати бензин на холостому ходу, підтримуючи кондиціонер і генератор змінного струму, щоб заряджати акумулятор, а також живити все, від фар до аудіосистеми. Ось чому сучасні транспортні засоби оснащені технологією Start/Stop. Вона глушить мотор, коли автомобіль зупиняється на червоне світло або стоїть в пробці, і тим самим знижує витрату палива, інформує Ukr.Media.

Найкращий спосіб заощадити паливо — це їхати на автомобілі з постійною швидкістю якомога довше, оскільки прискорення означає збільшення витрат, а гальмування — втрату енергії, на яку було витрачено паливо. Для кожної машина оптимальна швидкість для економії палива індивідуальна, але в середньому для легкового авто вона становить від 70 до 100 км/год. При цьому на більш високій швидкості транспортному засобу доводиться долати аеродинамічний опір повітря, який зростає в геометричній прогресії.

Звичайні легкові машини можуть зберігати паливну ефективність на швидкостях 90 — 110 км/год, тоді як «квадратні» кросовери і позашляховики володіють більш скромними показниками. Але в будь-якому випадку, про якусь паливну економічність автомобіля можна говорити тільки під час руху з постійною швидкістю. Про це особливо важливо пам'ятати, виїжджаючи на машині на заміську дорогу.

Джерело