Експертку зі зброї визнали винною в ненавмисному вбивстві операторки Галини Гатчінс

У США суд присяжних в штаті Нью-Мексико визнав експертку зі зброї фільму «Іржа» (Rust) Ханну Гутьєррес-Рід винною у ненавмисному вбивстві операторки українського походження Галини Гатчінс під час зйомок у 2021 році.

Про це повідомляє Variety, передає Укрінформ.

Присяжні вважають, що вона була відповідальна за зброю на знімальному майданчику та зарядила бойовим патроном пістолет, з якого вистрілив актор Алек Болдвін. Їй загрожує до 18 місяців ув’язнення і штраф у розмірі п’яти тисяч доларів.

Зазначається, що Гутьєррес-Рід водночас виправдали у звинуваченні у підробці доказів.

Після оголошення вердикту суду присяжних Гутьєррес-Рід одразу взяли під варту. Її адвокат заявив, що подасть апеляцію.

Як повідомлялося, 21 жовтня 2021 року під час зйомок художнього фільму «Іржа» (Rust) у штаті Нью-Мексико американський актор і продюсер Алек Болдвін випадково застрелив операторку — 42-річну громадянку України Галину Гатчінс (Андросович). Крім того, поранення дістав режисер Джоел Соуза.

Болдвін вистрілив із реквізитної зброї, що мала бути заряджена холостим набоєм.

Актор під присягою заявив, що був переконаний у безпечності зброї, яку йому вручили.

На початку жовтня 2022 року стало відомо, що Болдвін досяг мирової угоди з родиною Гатчінс.

Болдвіну та Гутьєррес-Рід було висунуті по два пункти обвинувачення в ненавмисному вбивстві.

У квітні 2023 року з Болдвіна зняли кримінальні обвинувачення у зв'язку зі смертю Гатчінс. Однак у січні цього року велике журі присяжних висунуло Алеку Болдвіну повторне обвинувачення в ненавмисному вбивстві у справі про стрілянину — менш як за рік після того, як прокуратура зняла аналогічні обвинувачення проти актора.

Суд над актором розпочнеться 9 липня. Допит свідків розпочнеться 10 липня, а судове засідання триватиме вісім днів і завершиться 19 липня.

Джерело