Елайнери Invisalign: щаслива та красива усмішка без дискомфорту

У багатьох людей носіння брекет-системи викликає психологічний дискомфорт. Кращою альтернативою таким ортодонтичним конструкціям є елайнери. Пацієнту, який проходить лікування з їх допомогою, видається комплект кап. Кожна з них поступово переміщує зуби в потрібне положення, створюючи тиск на певні ділянки зубного ряду. Серед інших подібних систем варто виділити елайнери Інвізілайн. Система розроблена американською компанією Align Technology, котра винайшла технологію цих ортодонтичних конструкцій. Розповідаємо, у чому особливості такого лікування та які переваги отримає пацієнт.

Плюси системи Invisalign

Все більше людей у світі надають перевагу елайнерам «Інвізілайн», що пояснюють такі переваги системи:

  1. Високі естетичні якості. Конструкція прозора, щільно прилягає до зубів. Завдяки цьому вона непомітна для сторонніх очей. Носити такі капи можуть активні, публічні люди.
  2. Високоякісні матеріали. Для своєї продукції виробник використовує запатентований матеріал SmartTrack. Він забезпечує м’яку, але постійну дію на зуби, що дає можливість контролювати їх рух. Використання цього матеріалу сприяє отриманню швидкого результату. Зазвичай для лікування елайнерами треба менше часу, ніж при носінні брекетів. Залежно від клінічної картини для цього в середньому може знадобитися 6–12 місяців.
  3. Зручність при носінні. Гладка поверхня кап не травмує язик та ясна. Матеріал м’який, набуває форми зубів. Він щільно до них прилягає, тому не порушує дикції. Варто зазначити, що конструкція є такою, що знімається. У разі потреби (наприклад, перед їдою та для чистки зубів) пацієнт може її зняти, а потім знову встановити.
  4. Гігієнічність. На відміну від брекетів у капах не застрягають шматочки їди. Зуби можна легко почистити, тому конструкції не підвищують ризику розвитку карієсу.
  5. Прогнозованість результату. Завдяки використанню сучасних технологій ще до початку лікування пацієнт може побачити, як буде виглядати його усмішка після лікування.

Всі ці плюси зробили систему «Інвізілайн» лідером ринку. Її вибрали вже понад 16 млн пацієнтів у світі. Компанія дає гарантію на лікування протягом 5 років. Вона має створену єдину базу даних пацієнтів по всьому світу, що дозволяє в разі потреби безплатно продовжити лікування.

Як встановлюють систему Invisalign

Щоб встановити систему Invisalign у Львові, потрібно вибрати сертифікованого фахівця. Спочатку лікар проведе ретельний огляд, дізнається про бажані результати та призначить діагностичні процедури. Це можуть бути рентген, КТ, ортопантомограма (панорамний знімок щелепи). Якщо є показання до встановлення елайнерів, лікар складе план лікування. Він спланує переміщення зубів, визначить, скільки для цього потрібно кап.

Наступний етап — виготовлення елайнерів. Відбувається це на високотехнологічному заводі виробника в США. За декілька тижнів пацієнт отримує свій комплект. Першу капу встановлює лікар.

Рекомендації щодо експлуатації елайнерів

Щоб досягти бажаного результату ортодонтичного лікування, потрібно дотримуватися деяких правил:

  • носити конструкцію не менше ніж 22 години протягом доби;
  • знімати її перед їдою;
  • правильно доглядати за капами: промивати під проточною водою (не гарячою), щодня чистити м’якою зубною щіткою, можна з використанням мильної води;
  • відвідувати стоматолога для контролю за процесом лікування;
  • своєчасно змінювати капи.

Особливо варто стежити за дотриманням рекомендацій, якщо елайнери використовуються маленькими пацієнтами. Батьки мають бути впевнені, що їхня дитина не буде знімати капу, коли залишатиметься без нагляду.