Фахівці розповіли, чи шкідливо надовго залишати автомобіль без руху взимку

Чим небезпечно залишати машину на морозі на тривалий термін.

У довгі вихідні багато хто перестає користуватися автомобілями. Однак довге зимове простоювання може серйозно вплинути на машину. Фахівці розповіли, чим загрожує транспортному засобу тривала стоянка на морозі, інформує Ukr.Media.

Акумулятор

Хороший акумулятор може тримати заряд протягом місяця. Потім енергія вичерпується, і за два-три тижні простою батарея вже далеко не завжди здатна провернути стартер. Крім того, у морози її внутрішній опір ще більше збільшується, і машина ризикує не завестися.

Клапани та форсунки

Під час тривалого простою посилюються окисні процеси, закисають клапани у розігрітих сідлах. Найкращими ліками проти забруднень є бензин з миючими присадками, які поступово видаляють бруд із форсунок, чистять клапани та систему живлення загалом.

Мотор

Загалом морози не можуть завдати машині шкоди, але цього не можна сказати про холодні старти. Найбільш небезпечні випадки, коли власник включає двигун на пару хвилин, щоб переставити машину на стоянці, і знову вимикає мотор. Погано переносять простої старі автомобілі, у двигуні яких накопичилися вікові відкладення. При довгому простої також втрачають мастило гідрокомпенсатори клапанів.

Не рекомендується під час такого простою використовувати автозапуск. При тривалій роботі без навантаження двигун виділяє мало тепла. Силовий агрегат працює на збагаченій суміші, в результаті виникає підвищена витрата пального. У старих машинах без навантаження суміш згорає не повністю.

Гальма

Барабанні та дискові гальма без роботи часто покриваються іржею. Річ у тім, що після поїздки розігріті диски накопичують на собі конденсат, а коли волога не встигає засохнути, вона руйнує металеві деталі задніх гальм під час тривалого простою автомобіля. Це проблематично, тому що рудий наліт не видаляється фрикційним шаром колодок. Окиси перетворюються на абразив і значно знижують ресурс колодок.

Щоб уникнути таких ситуацій, рекомендується прожарювати гальма після їзди снігом або калюжами за допомогою різкого гальмування, а потім охолоджувати під час руху накатом. Перед стоянкою рекомендується користуватися гальмуванням двигуном.

Джерело