Фермери Херсонщини отримали майже сотню модульних зерносховищ

Фермерам деокупованої Херсонщини, де вже завершується посів ранніх зернових, передали майже сотню модульних зерносховищ.

Як передає Укрінформ, про це повідомив у Телеграмі начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

«В умовах війни аграрії Херсонщини продовжують невтомно працювати, не збавляючи темпів. Вже завершується посів ранніх зернових. А зібраний урожай потребує належного зберігання. Через ворожі атаки в регіоні були знищені сотні ангарів та складів, не працює жодний елеватор», — написав Прокудін.

За його словами, це проблемне питання озвучили на Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України у серпні 2023 року. І сьогодні аграрії Херсонщини отримали необхідні модульні зерносховища.

Прокудін розповів, що завдяки Міністерству аграрної політики та продовольства України й Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН (ФAO) він передав фермерам Херсонського та Бериславського районів майже сотню модульних зерносховищ.

Начальник ОВА висловив вдячність державі та світовій спільноті за увагу до потреб фермерів, адже вони працюють заради продовольчої безпеки всієї країни.

Як повідомляв Укрінформ, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФAO) розширює програму на Миколаївську та Харківську області, у межах якої фермери зможуть отримати модульні зерносховища.

На Херсонщині 147 аграріїв подали заявки на отримання модульних зерносховищ.

Цього року на Херсонщині загальна площа посівів очікується на рівні 153 тис. гектарів. Це ярі зернові та зернобобові культури, технічні культури, а також баштанні, картопля та овочі.

Станом на 25 березня 2024 року на деокупованій території Херсонської області розмінували 40% сільськогосподарських угідь.

Джерело