Ford почав використовувати екзоскелети на своїх заводах в Іспанії

Як показує практика, після впровадження екзоскелетів на заводах компанії Ford в інших країнах світу, число інцидентів на робочому місці пішло на спад, а ергономічні проблеми співробітників, зайнятих важкою фізичною працею, скоротилися на 90%.

Валенсійська завод Ford, що випускає автомобілі марок Kuga, Mondeo, S-MAX, Galaxy і Transit Connect, став першим підприємством іспанського автомобілебудування, на якому почали застосовувати екзоскелети для оптимізації виробничого процесу, передає Ukr.Media. Дане нововведення має істотно підвищити продуктивність праці і звести до мінімуму ризик травм, так як робітники, що стоять на конвеєрі, тепер можуть виконувати всі ті ж самі маніпуляції, витрачаючи менше зусиль.

При використанні цього технічного пристосування, виготовленого з титану і вуглецевого волокна, основне навантаження переміщається з плечей і спини на стегна, що знижує втому – особливо при виконанні одноманітних рухів. Воно також дозволяє піднімати предмети вагою більше трьох кілограмів, перебуваючи у напруженій позі, без будь-яких наслідків для здоров'я. За словами самих робітників, завдяки экзоскелетам, яких наразі налічується дев'ять штук на сто чоловік, вони стали почувати себе краще і порівнюють відчуття із заняттями в тренажерному залі.

Джерело