Газ виходив через городи та криниці: на Львівщині через НС довелося відселити 29 людей — Події

Газ виходив через городи та криниці: на Львівщині через НС довелося відселити 29 людей - Події

Фото: facebook.com/Gromada.gazeta.mykolayiv?locale=ru_RU

На Львівщині через буріння газової свердловини сталася надзвичайна ситуація. У селі Розвадів Стрийського району з-під землі почали прориватися гейзери газу та води. Тож люди залишилися і без води, і без газопостачання.

Місцеві Telegram-канали пишуть, що в ніч на 27 квітня з надр стався викид природного газу та ґрунтових вод. А на ранок люди побачили багато глибоких ям. Глибина деяких сягала 4-5 метрів. У результаті пошкоджені кілька будинків, а також сільські городи та криниці. Людей довелося виселяти з помешкань.

Як повідомив перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик, близько опівночі до ДСНС Львівської області надійшло повідомлення про те, що у селі Розвадів стався витік природнього газу.

— Виїхавши на місце, оперативна група встановила, що на території шести приватних домогосподарств з-під землі хаотичними осередками виходить газ. Внаслідок цього було відселено 29 осіб до моменту встановлення причин витоку. Наразі проводять пооб’єктне обстеження з метою встановлення збитків, а також на місці працює обласна комісія, до складу якої входять представники ГУ ДСНС області, екстрених служб та профільних департаментів ОВА, — сказав Годик.

Голова Розвадівської громади Роман Сидор у коментарі KP.UA повідомив, що у селі бурова компанія «Горизонти» проводила геолого-розвідувальні роботи. Близько 23:00 26 квітня стався витік газу.

— Газ почав виходити через криниці, городи. В когось під хатою, в когось — під сараєм, словом, де знайшов собі вихід. Загалом постраждали три будинки, які підмило водою, один сарай та 19 криниць. Там потрібно повністю відкачувати воду, бо вона непридатна для споживання. Станом на зараз буріння припинено, ситуацію вдалося стабілізувати, усі  місця прориву заливають бетоном. 50 будинків залишаються без електропостачання, а все село — без газу, — сказав Роман Сидор.

Місцеве видання «Громада» пише, що кілька городів повністю або частково залиті рідкою глиною. Один із будинків підмитий так, що кут фундаменту висить у воді, а з іншого боку хати між фундаментом і ґрунтом утворилася глибока щілина. В облаштованому підвалі — брудна жовта вода. В одній з криниць газовий витік розтиснув бетонні кільця.

Мешканці села розповіли, що в одних господарів загинули кури, інші встигли врятувати забруднену глиною велику свиню. І люди, й домашні тварини опинилися в зоні ризику. Серйозність загрози можна оцінити хоча б по тому, що висота фонтана на одному з городів становила майже шість метрів.

 

Джерело