Генштаб зробив заяву на тлі інформації про Іл-76

Генштаб зробив заяву на тлі інформації про Іл-76

Фото: Бундесвер ЗСУ будуть нищити усі ворожі засоби доставки, пообіцяли у Генштабі

Інтенсивність ворожих обстрілів прямо повʼязана із зростанням кількості військово-транспортних літаків, що протягом останнього часу направлялися до аеродрому Бєлгорода, зазначили у Генштабі.

Українські військові продовжать нищити терористичну загрозу, в тому числі на Бєлгородсько-Харківському напрямку. Таку заяву оприлюднив Генеральний штаб ЗСУ після появи інформації щодо падіння в Росії літака Іл-76.

У Генштабі зазначили, що ЗСУ вживають усіх заходів для захисту України та її громадян. У свою чергу противник через неспроможність досягти будь-яких результатів на полі бою, продовжує стратегію терору, зокрема і на Харківському напрямку. Лише за останній тиждень ворог здійнив 19 ракетних ударів по Харківщині.

Загалом противник застосував 26 ракет ЗКР С-300 та три балістичні ракети Іскандер-М. Внаслідок чого загинуло 16 осіб, у тому числі одна дитина. Поранено – 78 осіб. Зруйновано 13 будівель, у тому числі – одна лікарня, три заклади освіти, шість житлових будинків.

Військові запевнили, що задля зменшення саме ракетної загрози, ЗСУ не тільки контролюють повітряний простір, а й детально відстежують точки запусків ракет та логістику їх постачання, особливо, з застосуванням засобів військово-транспортної авіації.

«Зафіксована інтенсивність обстрілів прямо повʼязана із зростанням кількості військово-транспортних літаків, що протягом останнього часу направлялися до аеродрому Бєлгорода. З урахуванням цього, Збройні сили України будуть і надалі вживати заходів зі знищення засобів доставки, контролю за повітряним простором для знищення терористичної загрози, в тому числі на Бєлгородсько-Харківському напрямку», – йдеться у повідомленні.

Раніше у середу стало відомо, що у Бєлгородській області зазнав аварії військово-транспортний літак Іл-76. У Міноборони РФ заявили, що на борту літака нібито перебували 65 полонених ЗСУ, які перевозилися до Бєлгородської області для обміну, шість членів екіпажу і троє супроводжуючих.

Водночас українські ЗМІ повідомили, що Іл-76 перевозив ракети до комплексів С-300.

У свою чергу Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими закликав не розповсюджувати фейки і заявив, що зараз збирається інформацію щодо цього випадку.

Джерело