Головні помилки водія при їзді в дощ

Від них залежить ваша безпека.

Не економте на кондиціонері

Більшість власників автомобілів в зимовий час відключають кондиціонери. Зрозуміло, що на вулиці лютий холод і навіщо додатково включати кондиціонер, якщо в салоні холодно. Але не тут-то було, кондиціонер призначений щоб утворювати сприятливу атмосферу в машині, але у нього є і ще одна функція — «сушити повітря». Коли починається дощ, видимість на дорозі знижується, вікна починають пітніти від вологості, тому будь-який професійний водій відразу ж включить кондиціонер, а недосвідчені водії не знають про дану можливість, тому можуть потрапити в ДТП. Просто знайте, що кондиціонером слід користуватися не лише влітку, але і в зимовий дощовий період. Є ще кілька варіантів запобігти запотівання вікон, наприклад, скла обробити спеціальними засобами, або просто відкривати вікна, але в такому разі, ви точно замерзнете, інформує Ukr.Media.

Не тисніть на газ

Багато водіїв вважають, що коли настає літо, то нічого страшного в дощ не трапиться. Але не варто розслаблятися. При поїздці в дощ, де б ви не були, швидкість варто знизити. Також вам слід їхати спокійно, без різкого управління кермом і гальмування. Неважливо, яку ви маєте гуму, літню або "всесезонну", не має ніякого значення, тому що на відміну від сухої погоди, на вологому дорожньому покритті зчеплення коліс набагато менше. Крім цього, вам потрібно збільшити дистанцію до машини, яка йде попереду, через те, що при будь-якій неприємності, гальмівного шляху вашого авто, можливо, не вистачить.

Калюжі біди

Калюжі — це справжня біда для будь-якого виду авто, наштовхнутися на них в дорозі дуже небезпечно. І для цього є парочка причин.

  • Перша — у будь-якого виду шин, як тільки вони потрапляють на швидкості в калюжу, спрацьовує аквапланування. Якщо говорити по-іншому, то покришка втрачає зчеплення з дорожнім покриттям, і її неможливо контролювати.
  • Друга — при попаданні в калюжу, вода виявляється на гальмівних механізмах, через що вони тимчасово перестають працювати. Простіше кажучи, щоб вода витекла з гальмівних колодок, необхідно не один раз надавати на педаль, а це займає багато часу.

І знову про шини

Нові шини під керуванням хорошого водія, який зможе вибрати коректний режим швидкості в неясну погоду, без проблем усунуть вологу, прибираючи її із зони контакту шини з асфальтом. А ось інша ситуація, коли гума вже зносилася і від протектора толком нічого вже немає, такі покришки не зможуть виконати свою функцію, тому своєчасна покупка шин може вберегти від жахливих наслідків.

Обережно, пішоходи

Під час дощу пішоходи надягають і використовують будь-які засоби захисту: парасольки, пакети, рюкзаки, плівки, дощовики, капюшони. Через це вони втрачають огляд видимості та намагаються швидше дістатися в їх пункт призначення. Тому водії повинні врахувати і цю ситуацію при поїздці під час дощу, через те, що у пішоходів знижується видимість, чутність і уважність. Зрештою вони вибігають на дорогу, в результаті чого викликаючи небезпеку і для себе, і для водіїв.

Джерело