Гуменюк повідомила, що росіяни відходять від лінії фронту на півдні — Події

Гуменюк повідомила, що росіяни відходять від лінії фронту на півдні  - Події

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Війська РФ відходять від лінії зіткнення на півдні. Вони це роблять для того, щоб максимально убезпечитись від  українських засобів ураження. Про це в ефірі «Радіо Донбас.Реалії» (проект Радіо Свобода) повідомила керівниця Об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк.

Вона наголосила, що ЗСУ намагаються запобігати відходу окупантів і знищують ворогів під час їхнього руху. 

—  Але ми намагаємось тримати вогневий контроль над транспортними шляхами таким чином, щоб вони не могли ними скористатись, навіть для відступу на таку велику відстань. Тобто ми відстежуємо їхнє просування, намагаємось припинити їхній рух, зупинити не тільки колони підтяжки техніки і живої сили на передову, так і відступу, – сказала Гуменюк.

За її словами, зараз триває «потужний підготовчий етап», на якому ЗСУ нищать потужності військ РФ: склади, скупчення техніки, місця дислокації особового складу.

— Вони, звісно, вираховують кілометраж так, щоб не бути ураженими нашими засобами ураження, але виходячи з того, що сезон «бавовни» в Криму вже розпочато, вони поступово усвідомлюють, що всюди, де Україна, їм не буде спокою, — додала Гуменюк.

Повномасштабне вторгнення РФ почалось 412 діб назад. Наразі РФ зосередила основні зусилля на наступах на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. 

Джерело