Як їздити по поганих дорогах і зберегти автомобіль

Поради експертів.

Як їздити по розбитому асфальту або грунтовці і при цьому не пошкодити автомобіль, інформує Ukr.Media.

Знижуйте швидкість

Якщо ви помітили знак обмеження швидкості, нерівної дороги або ремонту, заздалегідь скиньте швидкість, щоб бути готовим до маневрів. Попереду вас можуть очікувати ями, зрізаний асфальт та інші неприємності. Принцип "вище швидкість — менше ям" застосуємо тільки до ділянок з невеликими вибоїнами. Але навіть якщо ви пересуваєтеся на позашляховику і всередині трясе несильно, то це не привід розганятися: навантаження на шини, деталі підвіски і кермового управління сильно зростає.

Правильно використовуйте гальма

Не можна гальмувати до повної зупинки перед ямою — безпосередньо перед нерівністю потрібно відпустити педаль гальма, тоді пружини розтискаються, розвантажуючи передню вісь і знижуючи навантаження на підвіску і колеса.

Акуратніше в калюжах і коліях

Велика калюжа може приховувати глибоку яму, тому проїжджати подібні ділянки слід акуратно не тільки через ризик аквапланування або попадання води в повітрозабірник двигуна. Те ж саме відноситься до колії, в якій накопичується вода. На високій швидкості можна спливти і втратити управління. Експерти рекомендують не поспішати і пропускати калюжі і мокру колію між колесами.

Не розганяйтеся на грунтовці

Головну небезпеку тут представляють гострі камені, якими можна легко порізати шини. Іноді зустрічаються і промоїни, де на великій швидкості можна прикластися бампером або картером двигуна. На дорозі, усипаній щебенем, можна пошкодити лакофарбове покриття кузова.

Джерело