Як краще паркуватися до бордюру — задом або передом

Вибір, перед яким постає кожен водій.

Багато водіїв, заїжджаючи на перпендикулярну парковку або в гараж, виявляються перед вибором: як заганяти машину — "носом" або "кормою". У кожного на цей рахунок свої міркування і звички, про які ми і розповімо, інформує Ukr.Media.

Почнемо з того, що паркуватися "кормою" набагато краще з точки зору маневреності. Коли у рухомої машини керовані колеса виявляються ззаду, то вона більш мобільна і поворотлива. В іншому разі, тобто, при в'їзді в гараж передом, в умовах нестачі вільного простору доведеться зробити кілька додаткових маневрів.

Інша справа, що не у всіх початківців автолюбителів вистачає досвіду управління машиною при русі заднім ходом, але відпрацювати цей навик до досконалості вкрай необхідно. Адже в будь-якому випадку, припаркувавши авто на стоянку або в гараж передньою частиною, все одно доведеться виїжджати назад.

Слід також враховувати, що вирулювати на жваву дорогу "кормою" вперед зазвичай складніше через обмежену оглядовість. А якщо взимку ще й вікна обмерзли, то доведеться чекати, поки вони повністю відтануть. З цієї причини куди зручніше відразу припаркувати теплу машину з чистими стеклами тильною частиною.

Залишаючи автомобіль на ніч в лютий мороз переднім бампером впритул до стіни або паркану, майте на увазі: якщо вранці машина не заведеться, дістатися до моторного відсіку буде складно. А щоб, наприклад, "прикурити" акумулятор, вам знадобиться її викочувати руками або на буксирі.

Втім, знайдуться і аргументи проти. Наприклад, багато хто вважає, що паркуватися краще передом, через те що в цьому випадку можна уникнути неприємних сюрпризів, які не побачиш, здаючи задом — наприклад може стирчать у бордюру невисока труба. Особливо це актуально в незнайомому місці.

До того ж, якщо йдеться про стоянку біля супермаркету, то в такому положенні повністю відкритий доступ до багажника, і не доведеться тягати сумки у вузькому проході між машинами. Ще одна вагома причина актуальна в умовах дефіциту вільного простору: поки ви прицілюєтеся, щоб заїхати на паркувальне місце заднім ходом, великий шанс, що хтось більш розторопний і нахабний вже встигне зайняти його. А швартуючись передом, можна відразу позначити, чиє це місце.

Загалом, найчастіше водії заїжджають на стоянку "обличчям" вперед, що називається, "на автоматі" або просто тому, що поспішають у невідкладних справах. У будь-якому випадку, який спосіб паркування вважати оптимальним, багато в чому залежить від зазначених обставин і особистих переваг.

Джерело