Як мийка може нашкодити автомобілю

Здавалося б, як може мийка нашкодити автомобілю?

Як відомо, чистий автомобіль — гарний автомобіль! Однак мийка машини, особливо в зимовий період, — далеко не нешкідлива процедура, здатна прискорити смерть вашого залізного друга і привести до самих різних технічних проблем. Розкриваємо секрети якісного миття та розповідаємо про важливі тонкощі цього, лише на перший погляд, простого дійства, інформує Ukr.Media.

Здавалося б, як може мийка нашкодити автомобілю? Вода, ганчірки, активна піна, та напір води — ось і все знаряддя праці мийника, не здатні завдати металу, склу та пластику серйозні «каліцтва». У цьому твердженні якраз і криється небезпека: саме під час миття лакофарбове покриття покривається павутиною дрібних подряпин, пошкоджується лак, також наноситься шкода багатьом іншим компонентам машини. Розберемося в цьому детальніше.

Чому мийка псує лакофарбове покриття

Під час миття кузова і скла автомобіля всі його поверхні піддаються механічному впливу. Забруднювачі, в свою чергу, виконують роль абразивів -вони фізично дряпають покриття і хімічно впливають на ЛФП. За великим рахунком, не важливо, хто і як виконує мийку — бездушний автоматичний комплекс з безліччю щіток, або мийник з «керхером». Принципово процедура від цього не змінюється — пісок і пил роблять свою справу. Різниця полягає лише в тому, як і коли саме відбувається вплив шкідливих речовин на кузов і його захисні шари.

Автоматична мийка

Механічні «душові кабінки», популярні в Європі, але не знайшли серйозного визнання на теренах Вітчизни, очищають автомобіль горизонтальними і вертикальними обертовими щітками. Людський чинник у випадку з ними повністю виключений, а шкідливий вплив на кузов — анітрохи. При регулярному використанні цей тип мийок стабільно і швидко призводить до помутніння лаку і набиває глибокі ризики на фарбі, тим самим дозволяючи волозі і реагентам безперешкодно проникати в товщу покриття. Особливо страждають від грубого впливу щіток кузова з гострими гранями — в таких місцях ЛФП стоншується особливо швидко. Не щадять автоматичні комплекти і зовнішні радіоантени: автолюбителі, які забули зняти їх перед процедурою, нерідко позбавляються цих недорогих, але корисних компонентів.

Безконтактна мийка

Популярна у нас безконтактна мийка виглядає на тлі автоматичної мало не панацеєю — тут не використовуються ніякі щітки, механічного впливу на кузов машини, начебто, немає. Спеціально навчена людина поливає автомобіль пінками-змивами, та ходить колами, не доторкаючись до кузова. Здавалося б, пошкодити лак і фарбу таким методом просто неможливо. І знову помиляєтеся! Жодних щіток при такому способі мийки дійсно не використовується, натомість їх роль з успіхом виконує вода, яка під потужним тиском забиває бруд в ЛФП, завдаючи йому все ті ж «каліцтва».

Секрет пошкоджень при безконтактному способі мийки простий: заради економії часу мийники грубо нехтують технологією і випускають один або декілька етапів — «забувають» попередньо змити забруднювачі, не чекають, поки миюча піна їх розчинить, або, не чекаючи, поки піна стече, починають розмазувати бруд губками.

Пам'ятайте, така мийка завжди повинна виконуватися в два етапи! На першому здійснюється попередня мийка, під час якої відбувається часткове видалення бруду в «щадному» режимі, а на другому кузов повністю очищається від статичних забруднень, після чого сушиться або спеціальною тканиною протирається.

Небезпечна вода

До речі, про воду! Мийний «керхер» видуває її під величезним напором, з яким також потрібно поводитися дуже обережно, щоб не пошкодити ніжні деталі і не збити фарбу в районі колісних арок і інших «проблемних» місць. Саме там лакофарбове покриття «втомлюється» швидше, а потужний натиск тільки погіршує ситуацію.

Задувається вода та інші проблемні місця — в щілини дверних замків, під ущільнювачі і пластикові щитки, гальмівні супорти і навіть під гумові ущільнювачі елементів підвіски, трансмісії і кермове управління.

Особливо небезпечна безконтактна мийка в зимовий період, коли кузов і лакофарбове покриття машини піддаються найсильнішому температурному стресу: після «гарячого» миття фарба стискається нерівномірно, утворюються мікротріщини, поступово переростають у вогнища корозії. Вода, що залишилася після миття, в процесі замерзання сильно розширюється і розриває гумки в пильниках і сайлентблоках, зчленуваннях патрубків та інших «ніжних» місцях. Волога може проникати в негерметичні порожнини фар і навіть рвати металеві панелі кузова і радіатори.

Брудні ганчірки і погана хімія

Витримати нанесену на кузов піну для розчинення забруднювачів надзвичайно важливо, однак не менш важливо вчасно її змити і використовувати для протирання тільки спеціальні і максимально чисті ганчірки. Для цього їх обов'язково потрібно споліскувати у свіжій воді. Тільки так можна запобігти та максимально мінімізувати появу подряпин. Краще всього для протирання підходять рушники з мікрофібри.

Хімічно активні речовини не повинні впливати на ЛФП довше декількох хвилин. Після закінчення певного часу компоненти піни починають в'їдатися в товщу лаку і фарби із-за підвищеної активності лугу, агресивної до всього, з чим вона стикається. Небезпека пошкодження сильно зростає у разі застосування не призначеного для миття машини засобу.

Мити чи не мити?

На питання, мити чи не мити машину, кожен автовласник відповідає для себе сам. Часта мийка шкодить лакофарбовому покриттю, однак реагенти і бруд, що накопичується на машині, вбивають його не менш швидко. У цій справі важливо дотримуватися принципу "золотої середини" і керуватися правилом «не нашкодь». А заодно не нехтувати елементарними правилами якісної мийки і довіряти цю операцію тільки дійсно висококласним професіоналам, що ставить у главу кута не кількість зароблених грошей, а власну репутацію і якість виконуваних робіт.

Джерело