Як мити автомобіль спеціальним шампунем, щоб не нашкодити транспортному засобу

Якщо не дотримуватися простого правила, вже через деякий час можна зіткнутися з проблемами.

Мийка автомобіля передбачає не лише обливання водою і протирання ганчіркою. Щоб ефективно видалити всі забруднення, можна скористатися спеціальним шампунем. Але і тут є свої нюанси, інформує Ukr.Media.

Одна з головних умов справної роботи транспортного засобу — тримати його в повній чистоті. Деякі автовласники вважають, що машина потрібна тільки для того, щоб їздити. В результаті всі прекрасно знають, що вона повинна, але ніхто не замислюється, що потрібно їй.

Будь-яка техніка, не лише автомобіль, любить чистоту. Якщо не дотримуватися такого простого правила, вже через деякий час можна зіткнутися з проблемами, які вимагають ремонту. При цьому, сам процес миття автомобіля передбачає не лише очищення кузова і салону, але і простору під капотом.

Ще 10-20 років тому водії, щоб відмити свою ластівку, брали в гараж відерце з водою і ганчіркою — і цього цілком вистачало. Ніхто тоді не замислювався про спеціальні миючі засоби просто тому, що їх не було.

Сьогодні ж майже у кожного автомобіліста в гаражі зберігається спеціальне пристосування, яке дозволяє мити автомобіль водою під тиском. Є і така категорія автомобілістів, які можуть довірити свій транспорт фахівцям на автомийці. Але підсумок все одно один — бруд з кузова прибирають не губкою і ганчірочкою, а напором води, оскільки старий спосіб був небезпечним для лакофарбового покриття.

Зауважимо, що одного струменя води буде недостатньо, щоб повністю відмити бруд і всі інші відкладення з поверхні автомобіля, тому на ринок стали виводити шампуні для транспортних засобів. У їх складі є елементи, що дозволяють розчиняти бруд. Такий засіб добре справляється не лише зі звичайною пилом, але і з масними плямами.

Багато автомобілістів, коли вперше застосовують такі засоби, не знають, як правильно ними користуватися. Деякі наносять шампунь і тут же його змивають, а потім дивуються, що немає ніякого ефекту. Відповідно, в результаті винуватим виявляється продавець.

Щоб шампунь подіяв на 100%, його потрібно нанести на автомобіль, почекати трохи часу, а вже потім приступати до змивання. Якщо не витримати часовий проміжок, який встановлений виробником, можна не отримати ніякого результату. Крім того, не можна тримати засіб на кузові занадто довго. В іншому разі, на поверхні можуть виступити розводи.

Зазвичай, такі засоби передбачають 3-4 хвилини очікування. Сильніші та дорожчі шампуні можуть справляти з процесом навіть за одну хвилину. Цікавий факт для тих автовласників, які звертаються до послуг мийок самообслуговування — там шампунь дуже сильно розбавляють, тому тримати його потрібно не менше 8 хвилин.

Нагадаємо важливі правила — мийку не можна проводити, якщо кузов розігрівся від сонячних променів. Те ж правило застосовується для тих транспортних засобів, які зовсім нещодавно фарбували.

Важливий етап після завершення мийки — протирання насухо. Щоб на поверхні, при цьому, не виступили розводи, потрібно придбати спеціальну мікрофібру або замінник замші. Саме ці матеріали добре вбирають вологу.

Джерело