Як не можна мити автомобіль: найпопулярніші помилки автовласників

Експерти назвали помилки при мийці авто, які можуть доставити власнику чимало проблем.

Помилки працівників автомийок можуть доставити автовласникам багато проблем — від пошкодження лакофарбового покриття до збоїв у роботі бортової електроніки, інформує Ukr.Media.

Тому віддаючи машину на чергову мийку, краще проконтролювати процес.

Деякі автовласники впевнені — чим рідше миєш машину, тим менше шкоди: бруд — найкращий захист. Насправді, чим сильніше забруднений автомобіль, тим важче його відмити, не пошкодивши лакофарбове покриття.

Взимку додаткові пошкодження кузову наносять сіль і реагенти. Якщо на автомобілі товстий шар бруду, попросіть співробітників мийки спочатку його ретельно сполоснути, а потім вже наносити активну піну. Автоматичних мийок в такій ситуації теж краще уникати.

Також шкодить покриття автомобіля надто сильний напір води. Сопло шланга не можна підносити занадто близько до кузова. Тиск води досягає 140 бар, поверхневий шар вібрує, фарба покривається мікротріщинами, які через кілька років мутніють. Фахівці рекомендують тримати розпилювач під кутом до кузова на відстані не менше 25 см.

Ще одна помилка — різкий перепад температур. Влітку краще не мити розпечений на сонці автомобіль. При контакті з струменем крижаної води на покритті теж можуть виникнути мікротріщини, які прискорюють процес корозії. Вірно і зворотне — обледенілий автомобіль не можна обдавати гарячою водою.

Взимку додаткову небезпеку таїть вода, яка може залишитися в ущільнювачах, замках дверей або на лючку бензобаку, вона може замерзнути. На ранок після миття завжди є шанс не потрапити в автомобіль. Стежте, щоб мийники як слід продували замки стисненим повітрям та ретельно протирав ущільнювачі.

Після миття краще не одразу ставити авто на стоянку. Трохи покатайтеся, просушіть автомобіль, «прогрійте» гальма.

І нарешті, з обережністю необхідно мити підкапотний простір.

Тут не можна застосовувати мийку високого тиску, оскільки є ризик пошкодити проводку, датчики та радіатори.

Знаючи основні помилки ви вбережете ваш автомобіль від багатьох проблем.

Джерело