Як правильно читати етикетки на каністрах з моторним мастилом

Розповідаємо просто про складне.

Зараз, коли багато постачальників моторних мастил перестали завозити свою продукцію, автовласники зіткнулися з цілим рядом проблем. Громадянам потрібно вибирати мастила, які вони ніколи раніше не використовували. А також вивчати, чи підходять ті, чи інші мастила для сучасних моторів, інформує Ukr.Media.

Ми розповімо, як правильно вибирати лубрикант по етикетці.

Для початку потрібно зрозуміти, яке мастило необхідно саме вашій машині. Для цього потрібно дивитися на клас в'язкості, а також різні специфікації, які відповідають міжнародним стандартам якості.

Зараз єдиною визнаною системою класифікації мастил по в'язкості є SAE. Це абревіатура читається як Society of Automotive Engineers (товариство автомобільних інженерів). Згідно SAE, всі моторні мастила діляться на літні, зимові та всесезонні. Це можна визначити по буквах і цифрам. Чисто зимові маркуються однією цифрою і буквою W (Winter, тобто зима). Наприклад, 0W або 5W.

Однак найпоширеніші лубриканти — всесезонні. Вони позначаються здвоєним номером: 5w30, 10w40. Перша цифра вказує максимальне значення в'язкості при мінусових температурах. Скажімо, 5W відповідає тридцятиградусному морозу. Друга — це м'якість або твердість при температурі 100 градусів. Чим вона більша — тим вище жаростійкість.

Це основний і найпростіший орієнтир. Якщо мотор вашої машини сучасний, наддувний, можна віддати перевагу 10w40. Так двигуну буде легше в заторах. "Літньому" цілком підійде 5W30 для будь-якого часу року.

На етикетці можна бачити і різні елементи, які допоможуть переконатися в тому, що продукт оригінальний. Це QR-коди або 12-значне цифрове маркування. У нинішній ситуації така "криптографія" стає особливо актуальною, адже кількість підробок зросла.

Присутні на каністрі і стандарти якості API, ACEA або AAE. Виробники автомобілів завжди вказують їх в керівництві по експлуатації. На них також потрібно орієнтуватися, тому як дані рекомендації залежать від технічних особливостей і типу двигуна конкретної машини.

Є ще й буквене маркування. Наприклад, мастила SJ слід застосовувати в моторах машин, які не старше 2001 року, SM — не старше 2010 року, а SN — призначені для автомобілів з 2011 року випуску. І якщо для вашого двигуна підходить масло SN, економити і "опускатися" до SJ не можна.

Джерело