Як правильно просушити салон автомобіля після зимово-весняній багнюці

Одних відкритих дверей машини буде недостатньо.

Холодний і тривожний травень-2020 підходить до кінця і на горизонті вже замиготіли перші проблиски теплого у всіх відносинах літа. Саме час замислитися про комплексне сушіння вологого після безсніжної зими та прохолодної весни салону машини, інформує Ukr.Media.

Неприємний запах і сліди цвілі, плями й вічно мокрий килим — портрет абсолютної більшості автомобілів навесні. Як з цим боротися? У досвідчених дачників є відповідь: відкрийте двері та дайте свіжому вітру вимести всі сліди зими. Правда, потрібно на це не менше трьох літніх місяців за умови абсолютної спеки й відсутності непередбачених опадів. Та й то, багато що з вищеописаного залишиться на своїх місцях, як би не палило у червні-серпні сонце. Щоб почистити салон машини в повному обсязі, прибравши не лише цвіль і плями, але й огидний дух замкнутого простору, потрібно докласти куди більше зусиль, ніж відчинити двері.

Провітрити дійсно варто, але паралельно належить зробити чимало рухів: винести з салону крісла і задній диван, витягнути килим, запастися арсеналом мийних засобів. Але у першу чергу треба зняти клеми з акумулятора — подушки безпеки не можуть оцінити таку аморальну поведінку з кріслами. До речі, під сидіннями знаходиться чимало проводів, які обережно від'єднуємо перед демонтажем. Благо, всі вони зібрані в колодки, так що операція не займе багато часу і не вимагає взагалі ніяких знань.

Після всіх перерахованих маніпуляцій беремося за килим — найбільший предмет інтер'єру, який довго сохне. Демонтувати його просто, а от помити — ціла наука. Потрібно багато води й ганчірок, спеціальний шампунь, а також не менше двох-трьох днів на сушку. Ідеальний варіант — жаркий, але вітряний день. Втім, горище над лазнею теж підійде.

Слідом звертаємо увагу на крісла: вірусів і бактерій в них не менше, ніж плям після розтину подарунків з новорічної ялинки. Вологе прибирання спеціальною хімією, або на худий кінець з додаванням хлоргексидину, впорається з цим завданням, а лимонна кислота швидко нівелює навіть важко виведені плями.

Крісла теж потрібно ретельно просушити, тому що крім дискомфорту — сидіти в калюжі неприємно і навіть образливо — існує ще фактор електричного підігріву, який не пристосований до роботи в болоті. Крісла та диван після миття потрібно відправити в компанію килима, а прискорити процес їх повернення в автомобіль допоможе теплова гармата. Навіть найпростіша, електрична, допоможе предметам інтер'єру висохнути набагато швидше.

І ось тепер настав час просушити салон: поки килим і крісла сохнуть, а кузов зсередини обдувається свіжим вітром, можна протерти й почистити найвіддаленіші куточки машини, прибрати цвіль і оглянути кузов зсередини на предмет іржі та дірок. У цю ж мить можна обробляти приховані порожнини й кузов антисептиками, які не роз'їдають покриття, але видаляють віруси та грибки. Найдоступніший і найдешевший — хлоргексидин, який стоїть на кожній аптечній полиці.

Не забути б про стелю і бічні вставки на стійках, адже вони теж варті уваги. Знімати їх не варто — велика ймовірність пошкодити — а ось провести вологе прибирання потрібно. Стеля, якщо не заливати її водою, висохне за один погожий день. Накладки на стійки — ще швидше. Про прибирання в багажнику можна і промовчати — цим заняттям можна займатися хоч раз на тиждень, зайвим не буде.

Після того, як всі деталі інтер'єру висохли, можна збирати у зворотному порядку: килим, диван, крісла, клема акумулятора. Але робити це лише тоді, коли все просохло повністю. Інакше є шанс нарватися на нове джерело цвілі й короткі замикання. Так і лише так можна комплексно просушити салон автомобіля, очистити й привести в повний порядок після зими. Всі інші варіації не більше ніж напівзаходи, на яких збагачуються мийки та автосервіси. Краще, ніж власник автомобіля, вони вже точно не зроблять.

Джерело