Як правильно розмістити православні ікони у своєму будинку

В якій частині будинку повинні стояти православні ікони.

У старі часи у всіх хатах були ікони, які завжди стояли в червоному кутку. Цей кут розміщувався в східній стороні будинку біля вікна. У цьому місці ікони знаходилися багато століть, тому ніхто не думав, щоб кудись їх переміщати, інформує Ukr.Media.

Розміщення ікон в будинку

Будь-яких серйозних вказівок щодо розташування ікон в будинку, немає. Для правильного їх розміщення необхідно покладатися на здоровий глузд. Ікони можна поставити в будь-якій кімнаті, на кухні, у вітальні або дитячій. Не доречно ставити ікони в санвузлі.

Не рекомендується ставити ікони біля магнітофона, телевізора, комп'ютера та іншої техніки. Вся річ у тім, що під час молитви потрібно буде зосереджуватися, а дані предмети можуть вабити погляд людини до себе.

Не бажано ставити ікони біля косметички, книг, статуеток та іграшок. Разом з іконами не повинні знаходитися постери із зображенням співаків, артистів та інших знаменитостей. Те ж саме стосується картин і різних репродукцій, навіть у випадку, якщо вони мають релігійний посил. В них немає нічого спільного з іконами.

З такої ж причини священнослужителі не рекомендують ставити ікони поруч з фотографіями. Тут зовсім не важливо, хто зображений на знімку.

Як зробити вдома червоний кут

Для розташування ікон в будинку необхідно відшукати спеціальне місце і поставити їх на стіл або поличку. Якщо є така можливість, то ікони варто розмістити в східній стороні будинку або квартири, але якщо це не вдається зробити, нічого страшного в цьому немає.

Поличка, де будуть розташовані ікони, повинна бути на рівні очей або трохи вище. На полицю можна покласти гарний рушник, а так само поставити лампадку.

По центру повинні знаходитися ікони Спасителя і Матері Божої. Ці ікони слід помістити вище інших ікон, але це не стосується ікон Святої Трійці і Таємної Вечері.

Ікона Божої Матері повинна стояти зліва, а праворуч — ікона Спасителя. Трохи нижче цих ікон або по сторонам варто розставити найближчі до серця ікони, серед яких можуть бути: ікона Миколи Чудотворця, Святого Пантелеймона та інших святих. Після них можна поставити іменні ікони, це ікони святих, які є покровителями кожного з членів сім'ї.

Не варто робити занадто розкішне оздоблення Червоного Кута і ставити там багато різних ікон. Головне зробити такий кут, в якому б хотілося молитися, а все інше не так вже й важливо.

Джерело