Як розморозити скло та «двірники» автомобіля, без шкоди для машини

5 простих порад.

Головне правило: не включати склоочисник. Двірники залишаться нерухомими, а ось запобіжник і навіть двигун можуть згоріти, інформує Ukr.Media.

Як звільнити склоочисники без шкоди для машини? Вибирайте будь-який спосіб, залежно від ситуації і того, що є під рукою.

Обережно поворухніть двірниками

Якщо за ніч природних катаклізмів не відбулося, тонкий лід обпаде. Найголовніше — не застосовуйте силу і не намагайтеся відірвати двірники від скла. Першою порветься гумова стрічка.

Полийте скло зимовим омивачем

Якісні зимові омивачі допомагають розтопити лід. Тільки не вмикайте штатний омивач, якщо двірники автоматично починають працювати після його включення! Примерзлі щітки повинні залишатися нерухомими. Краще полийте лобове скло незамерзайкою прямо з каністри і через пару хвилин протріть його ганчіркою.

Замість омивайки можна використовувати автохімію — якщо ви впевнені в якості розморожувача.

Покладіть на скло теплу грілку

Але не гарячу: від різкого перепаду температур лобове скло може тріснути. І не поливайте двірники теплою водою з чайника: якщо на вулиці сильний мороз, крижана броня стане тільки товстішою.

Запустіть двигун

Й одразу ж направляйте потік повітря на скло. При поступовому прогріванні воно не трісне, а двірники потихеньку звільняться від льоду. Електрообігрів вітрового скла (якщо він є) полегшить завдання і істотно прискорить процес.

Важливо. Якщо спочатку прогріти двигун, а потім подати гаряче повітря на скло, воно може тріснути.

Спустіться в підземний паркінг

Якщо, звичайно, погода дозволяє доїхати до нього без працюючих двірників. Крижана хватка на стоянці ослабне, і ви звільните двірники, обережно похитавши їх руками. Якщо ж щітка не відходить, доведеться ще почекати.

Профілактика (не завжди безпечна)

Старий "дідівський" спосіб: залишаючи машину, «задерти» повідці двірників вгору (так, щоб вони не торкалися скла). Якщо вночі опадів не очікується, можна, залишаючи машину, зчистити з двірників налиплий сніг і протерти насухо ганчіркою. Від примерзання це не врятує, але, швидше за все, лід буде слабким — впораєтеся вручну. Перед паркуванням можна "ізолювати" двірники від скла шматочком фанери або сірниковою коробкою. Головне, щоб предмет не дряпав скло і його не було шкода втратити. Не варто обробляти гумки двірників силіконовим мастилом, "ведешкою" або моторним мастилом. Коли двірники почнуть працювати, вони залишать на склі брудні розводи, які "збирають" весь бруд і пил по дорозі.

Джерело