Як швидко прогріти салон автомобіля, щоб менше мерзнути в холодній машині

Поради водіям.

Необхідність прогрівати взимку салон авто — з його обмерзлим пластиком керма і крижаними сидіннями — щодня прямо з ранку псує настрій тисячам автовласників. Але є кілька способів скоротити щоденні "періоди охолодження", інформує Ukr.Media.

Існує кілька прийомів, що допомагають значно прискорити прогрів салону машини після нічної стоянки на морозі. Перший з них полягає в тому, що відразу після пуску мотора потрібно рушити з місця і їхати у своїх справах. Однак подібний варіант підійде далеко не кожному і не завжди. Багато хто воліє не гвалтувати двигун і трансмісію «на холодну» і прогріває авто на холостих обертах двигуна. Що ж робити, якщо хочете в салоні тепла і швидше? Головне його джерело в машині, як відомо, — "пічка". Але щоб вона максимально швидко прогрівала салон нею потрібно грамотно користуватися.

По-перше, слід перевести кліматичну систему авто в режим "рециркуляції" — щоб їй доводилося гріти не крижане забортне повітря, а вже злегка тепле з салону. Завдяки цьому атмосфера всередині машини досягне комфортної температури набагато швидше. У такому режимі, правда, підвищується ймовірність запотівання скла в авто, оскільки волога, що видихається людиною не йтиме назовні, а стане циркулювати по замкнутому колу. Але це, погодьтеся, не найстрашніша розплата за острівець тепла посеред тріскучих морозів. До того ж волога незабаром піде — як тільки ви потім переведете кондиціонер на забір зовнішнього повітря. Але однією лише "пічкою" ресурси для нагріву салону не вичерпуються.

Не варто забувати, що системи обігріву сидінь, керма і скла (заднього і лобового) — теж досить серйозні джерела тепла. Звичайно, по ефективності нагріву з двигуном вони навіть сумарно не зрівняються, але істотну лепту в боротьбу з холодом внести можуть цілком. Тому включаємо і їх. Причому обігрів "п'ятої точки" потрібно включити на максимальну потужність. Обігрів скла особливого "плюса" салонному повітрю не додасть. Але у них інша функція у даному разі: вони допоможуть запобігти (або різко знизять) витік тепла з повітря всередині авто в навколишню атмосферу через заднє і лобове скло.

Крім цих електронагрівальних пристроїв, можна потурбуватися заздалегідь і придбати портативний автомобільний електронагрівач повітря. Подібні пристрої підключаються до гнізда прикурювача і можуть виявитися дуже до речі ще й коли потрібно відігріти, наприклад, змерзлі під час очищення машини від снігу руки. Обмовимося, що настільки «залпове» застосування всіляких електричних джерел тепла сильно виснажує акумулятор. Тому використовувати їх варто лише перед досить далекою поїздкою, за час якої автомобільна батарея встигне знову зарядитися.

Джерело