Як треба їздити, щоб не зламати автоматичну коробку передач

П'ять способів власними руками "запороти" АКП машини.

Автоматична коробка передач досить міцний пристрій. "Автомат", що без проблем пережив двигун машини, не рідкість. Але таке можливо лише за умови, що всі власники машини зверталися з АКП дбайливо, уникаючи неправильної експлуатації, інформує Ukr.Media.

Насамперед розглянемо, мабуть, найбільш несподіваний для досить численної категорії водіїв "метод" приведення в непридатність автоматичної КП. Якщо любите на кожному світлофорі тиснути до упору педаль газу — не варто сподіватися на довговічність АКП. Далеко не всі з них в змозі постійно витримувати навантаження, близькі до пікових. Особливо це стосується випадків, коли АКП агрегатується з найпотужнішим двигуном що встановлюються на дану модель авто.

Ще один режим їзди, від якого АКП виходять з ладу завчасно пов'язаний з тривалим буксуванням або буксируванням занадто важкого причепа. Іншими словами, не варто, наприклад, лізти в непролазний бруд на кросовері з "автоматом". Вірніше залізти то можна, але не надовго. І якщо вже застрягли, не буксуйте там "до переможного", а збігайте краще за трактором, не "кип'ятить" АКП. Точно також не варто погоджуватися буксирувати важку машину до автосервісу, якщо у вас компактний автомобільчик з невеликим двигуном. АКП такого авто просто не розрахована на подібні знущання.

Не можна також забувати, що у багатьох сучасних автомобілів найближчою до дороги точкою виявляється саме картер АКП. Зачепити їм за якусь каменюку в ході подолання навіть не особливо серйозного бездоріжжя — раз плюнути. Зрозуміло, що буде якщо від удару картер "автомата" розколеться повністю. Але небезпечні і не настільки катастрофічні події.

Досить роздобути невелику тріщинку в картері АКП, як через неї почнеться сочитися робоча рідина. А навіть невелике зниження її рівня в "коробці" викликає перегрів і подальший вихід вузла з ладу.

Оскільки рівень трансмісійної рідини в АКП, чомусь званої в просторіччі "мастилом", штука критична, стежити за ним потрібно навіть після планової її заміни на ТО або ремонту КП. Майстер — роздовбай по недогляду не дольє зовсім трохи від необхідного, а це призведе до дорогого ремонту. У зв'язку з цим багато власників старих авто з АКП не зв'язуються замінами ATF в коробці, навіть якщо це потрібно керівництвом по експлуатації. Від гріха, вірніше — від "кривих рук" подалі! Замість цього вони самостійно регулярно контролюють рівень і колір робочої рідини в АКП і їдуть на заміну лише коли засікають якийсь кримінал.

На закінчення згадаємо стандартне попередження, що не можна довго і швидко буксирувати машину з автоматом на тросі. Непрацюючий двигун машини означає, що ATF в "коробці" не прокачується насосом. Через відсутність мастила і охолодження, механізми дуже швидко перегрівається і виходять з ладу. Якщо положення безвихідне і буксирувати машину з автоматом все-таки потрібно, експерти радять використовувати "правило 30". Тобто тягнути машину з автоматом можна не швидше 30 км/год на відстань не більше 30 км. При цьому відновлювати буксирування можна лише після охолодження АКП, не менше ніж через 30 хвилин.

Джерело