Як водії «вбивають» новий варіатор в авто, та що потрібно знати, щоб не потрапити на дорогий ремонт або заміну агрегату

Якими нехитрими способами можливо продовжити життя варіатора.

Варіатор — агрегат ніжний. Він може зажадати ремонту вже до третього ТО, а може служити вірою і правдою довгі роки, інформує Ukr.Media.

Як водії «вбивають» цей дорогий вузол раніше часу і якими нехитрими способами можливо продовжити життя варіатора, позбавивши себе від можливих проблем.

Різкі рухи

Варіатор не любить різких стартів. Особливо взимку. Після нічної стоянки на морозі мастило, яке збігло в піддон картера коробки, стає більш в'язким. Тому, перед початком руху треба дати двигуну і трансмісії попрацювати на холостому ходу, а не відразу «рвати» з місця. В такому разі, якийсь час елементи варіатора будуть відчувати мастильне голодування. А значить — підвищений знос. Це приведе до поломки агрегату.

Смикають за важіль

У мережі багато написано про те, що в пробках добре б переводити селектор з положення D у N. Ми не радимо цього робити, і ось чому. Якщо пробка «глуха», і ви довго стоїте, має сенс перевести селектор в P, тобто, в «паркінг». Так машина не покотиться назад або вперед, якщо водій раптом задумався і відпустив педаль гальма.

При коротких зупинках або у рівному режимі руху краще залишити селектор в «драйві» і не чіпати його. Річ у тім, що при переключенні «коробки» в «нейтраль» тиск мастила в системі зменшується. А після швидкого переключення в «драйв» має пройти так званий час затримки. Він залежить від інерції механізмів і швидкості наростання тиску мастила в системі. Якщо в цей момент різко натиснути газ (скажімо, тому що потік рушив), то можливе буксування. Такого ніяка «коробка» довго не витримає. Так що при переключенні селектора з N у D потрібно почекати дві секунди й тільки потім плавно починати рух.

Не міняють мастило

Хоч багато виробників і пишуть, що масло в варіатора розраховане на весь термін служби, ми настійно рекомендуємо міняти мастило в агрегаті на пробігах 30 000 — 50 000 км. Інакше продукти зносу, тобто стружка, буде повільно «вбивати» вузол. Тому регулярно обслуговуйте варіатор. Так він проживе набагато довше. Особливо, якщо комплекс гонщика Формули-1 ви в собі з роками ще не перемогли та віддаєте перевагу їздити різко і швидко.

Небезпечне буксирування

Буксирування інших машин або причепа для автомобіля з варіатором небажана витівка, оскільки це збільшує навантаження на трансмісію. Як наслідок, йде підвищений знос її деталей.

Виїзди на бездоріжжі

Багато виробників позиціонують свої машини з варіаторами, як позашляховики. Не варто вірити рекламі. Варіатор, повторимося, не любить частих пробуксовок. Тому на серйозне бездоріжжя, де можна застрягти, краще не виїжджати. Інакше, перегрієте трансмісію. А при перегріві найсильніше страждають підшипники диференціала. Поміняти їх нескладно, але для цього варіатор треба знімати з автомобіля і розбирати. Щоб уникнути проблем, пам'ятайте: машина з варіатором — це автомобіль для міста, а ніяк не для бездоріжжя.

Зламався, а їхати треба

Буксирування машини з варіатором допускається тільки якщо двигун працює, а важіль селектора переведений в «нейтраль». Якщо ж мотор не подає ознак життя, то такий автомобіль можна буксирувати тільки методом часткового навантаження з вивішеними головними колесами. Або за допомогою евакуатора.

Джерело