Як здати на права: поради для учнів автошкіл

Як заспокоїтися перед іспитом, справити гарне враження і не заплутатися в знаках та розмітках?

Якою би спокійною не була людина, але перед відповідальним днем завжди починаються переживання. Перед здачею будь-якого іспиту важко себе контролювати, а що вже говорити про іспит з водіння, де весь час треба думати, як плавно вичавити зчеплення і перемкнути передачу! Але існує кілька правил, за допомогою яких вдасться успішно здати екзаменаційні завдання і набути статусу водія, інформує Ukr.Media.

Підготуйтеся до відповідального дня

Щоб успішно скласти іспит, розцінюйте його не як щось «страшне» та відповідальне, а як метод досягнення мети — отримання водійських прав. Уявіть, що посвідчення вже у вас в руках, і це істотно поліпшить моральний настрій.

За кілька днів до іспиту обговоріть з інструктором ваші слабкі сторони. Комусь може даватися важко теоретична частина, а деяким — виконання об'їздів, перемикання передач або паркування. Знаючи свої недоліки, вам вдасться за 2-3 дні надолужити пропущений матеріал і попрацювати над недоліками.

Не менш важливо практикуватися їздити при різних погодних умовах, щоб бути готовими до всього. Їхати в похмурий дощовий день набагато важче, ніж в ясну погоду. Коли ви відчуєте на собі всі труднощі водія, іспит буде здаватися чимось несуттєвим і легко переборним.

Познайомтеся з автомобілем і маршрутом

Навіть найбільш досвідчений водій звикає до свого авто, і йому нелегко швидко пристосуватися до іншої машини. А що говорити про тих, хто за кермом лише кілька тижнів? Тому автоінструктори рекомендують, якщо це можливо, складати іспит на тому ж автомобілі, на якому ви навчалися водінню.

Дуже гарний прийом для успішної здачі іспиту — попереднє ознайомлення з маршрутом, який буде в «день ікс». Якщо ви заздалегідь знаєте, якою дорогою виконують контрольну поїздку учні-автомобілісти, тоді попросіть знайомих чи близьких провезти вас по заданому маршруту, щоб знати його особливості, дорожні знаки і т. д.

Налаштуйтеся позитивно

Перед здачею іспиту важливо знайти баланс між хвилюванням і стресом. Якщо невелике хвилювання, що забезпечує організм дозою адреналіну, допоможе вийти переможцем з будь-якої ситуації, то стрес і паніка тільки нашкодять. Щоб не нервувати забагато, приділіть увагу харчуванню і сну. У ніч перед відповідальним днем не можна намагатися вивчити все, що не вдалося пізнати за час курсу. Напередодні краще прийміть гарячу ванну з ефірними оліями, послухайте релаксову музику і гарненько виспіться. Це дозволить позбутися втоми і переживань.

Не можна різко міняти звичний раціон. Максимум, що можна перед самим іспитом, — з'їсти жменьку горіхів або сухофруктів, запивши їх трав'яним чаєм.

Виберіть зручний одяг та взуття

Пам'ятайте, що екзаменатор ставить оцінку не за розкішне плаття або модну біжутерію, а за ваші знання. Насамперед подумайте про практичність і комфорт одягу, нехай навіть якщо це будуть не наймодніші джинси і старий затишний светр.

Особливу увагу приділіть взуттю: воно повинне бути без високих підборів. Краще, якщо на черевиках або балетках не буде прикрас, підвісок та інших зайвих елементів, які можуть зачепитися за педаль і призвести до біди.

Дихайте правильно

Якщо перед іспитом не вдалося заспокоїтися, і нерви на межі, можна скористатися дихальною гімнастикою. Спочатку потрібно глибоко вдихнути, потім видихнути і затримати дихання на кілька секунд. Вправу повторюють 5-10 разів, відсторонюючись від різних думок і занепокоєння.

Дуже важливо відмовитися від куріння перед іспитом. Згубна звичка може призвести до підвищення кров'яного тиску, що негативно позначиться на концентрації під час здачі практичних навичок.

Що можна і що не можна робити перед самим іспитом

В день іспиту забороняється приймати заспокійливі таблетки, оскільки вони знижують рівень уважності. Якщо зовсім не знаєте, чим зняти нервове напруження, то випийте вранці склянку теплого трав'яного чаю.

Не забудьте взяти з собою паспорт і документи про успішне закінчення автошколи. Щоб не запізнитися, з вечора переведіть годинник на 5 хвилин вперед. Краще прийти трохи раніше, ніж бігти стрімголов, переживаючи про можливе запізнення. На час випробовування вимкніть мобільний телефон, щоб несподіваний дзвінок не відволік вас у відповідальний момент.

Покажіть свої сильні сторони

Запорука успішної здачі іспиту з водіння — відмінне проходження практичної частини курсу. Якщо є можливість пояснювати свої дії під час керування автомобілем, робіть це. При прийнятті того чи іншого водійського рішення розкажіть інспектору, чому ви робите так, а не інакше. Таким способом ви заробите собі невеликий бонус. Зрозуміло, не варто коментувати кожне перемикання передачі, однак більш значимі рішення краще пояснити. Якщо коментування вас сильно відволікає, тоді краще обійтися без нього.

Навіть якщо ви впевнені в собі і в своїй майстерності, намагайтеся не «ганяти». Це аж ніяк не додасть вам очок в очах ревізора, а навпаки, змусить його сумніватися в вас. Якщо ви любите входити в поворот на швидкості, ефектно гальмувати в 10 см від бампера авто, яке стоїть попереду вас або проскакувати перехрестя на миготливий жовтий, для інспектора ви необережний водій, схильний створювати аварійні ситуації. В такому разі ваші шанси отримати права тануть на очах.

Будьте готові до несподіванок

Налаштуйтеся на несподівані ситуації на дорозі. Дорожній рух завжди змінюється. Якщо ви звикли їздити по спокійним вулицям, будьте готові до того, що вам доведеться обганяти іншу машину або пропускати пішоходів там, де їм заборонений перехід. Відсутність паніки — запорука успішної здачі іспиту.

Найгірше, що можна зробити, — кинути педалі і дати мотору стихнути посеред проїжджої частини. Якщо не знаєте, що робити, першим ділом включіть «аварійку»: цим ви попередите інших учасників руху про свої труднощі та збережете собі шанс на отримання прав.

Не здавайтеся

Не варто впадати у відчай після здійснення помилки. Часто майбутні водії роблять один невірний маневр — і турбуються, втрачають бажання продовжувати і не здають практичну частину іспиту.

Не треба здаватися і акцентувати увагу на невеликій невдачі. Цілком можливо, що інструктор навіть не помітив вашу помилку, якщо ви самі про неї не сказали. Крім того, помилці відповідає певна кількість балів, і, можливо, ваш «жахливий» промах з вас зніме всього 1-2 бали.

Будьте ввічливі

Привітайтеся з інспектором, сідаючи в машину. Не варто заводити розмов «за життя», проте кілька загальних фраз про погоду цілком припустимі. Якщо в процесі іспиту вам зробили зауваження, не починайте обурюватися, навіть якщо ви впевнені у своїй правоті. Спокійно, доброзичливим тоном поясніть інспектору свої дії. Якщо він не змінив свого рішення, не починайте сперечатися: навряд чи вам вдасться його переконати.

Залишаючи автомобіль, ввічливо попрощайтеся, навіть якщо іспит закінчився не так, як ви очікували. Не варто псувати стосунки з інспектором, адже цілком можливо, що перездавати ви будете саме йому.

Вивчіть правила дорожнього руху, дотримуйтесь їх при водінні, зберігайте спокій і не опускайте руки. І тоді заповітне посвідчення стане вашим!

Джерело