Як змусити автомобіль прогрітися швидше без автозапуску і обігрівача

Що робити для прискорення приходу тепла в промерзлий салон.

З приходом по-справжньому холодного сезону, перед більшістю водіїв машин, що ночують на вулиці, щоранку постає питання: як швидше прогріти машину, інформує Ukr.Media.

Відразу скажемо, що всі питання з прогріванням машини взимку знімає або опалювальний гараж, або оснащення авто системою дистанційного запуску мотора, або автономний підігрівач, що включається за якийсь час до приходу водія до машини. Як же прискорити прогрів транспортного засобу у відсутності цих благ цивілізації?

Для цього, після запуску мотора слід згадати, що системи обігріву сидінь, рульового колеса і стекол (заднього і, якщо є, лобового) теж є досить потужними джерелами тепла. Їх ефективність, зрозуміло не посперечається з тепловою віддачею від прогрітого мотора. Але в тому-то і справа, що двигун то у нас ще холодний, а почати прогрів вже хочеться.

Слід "включити на максимум" нагрівальні елементи у всіх сидіннях, де вони є. Дріт під напругою в стеклах сильно в справі підвищення температури в авто не допоможе, але зате зведе до мінімуму втрати тепла через заднє і лобове скління. До того ж, одночасне включення стількох потужних споживачів електрики змусить «мізки» машини підвищити обороти двигуна, щоб електрогенератор зміг виробляти більше енергії. Робота на більш високих оборотах, своєю чергою, допоможе движку набрати потрібну температуру швидше.

Паралельно з включенням штатних електрообігрівальних приладів в машині, слід ще сильніше навантажити мотор, щоб він був змушений сильніше напружуватися і швидше грітися.

Потрібно натиснути на гальмо (в машинах з АКП) і перевести селектор трансмісії в положення «драйв». Тим самим ми змусимо силовий агрегат приводити в рух її елементи не зрушуючи машину з місця. Це, треба відзначити, корисно і для "автомата". Прогрів перед стартом збільшує його ресурс.

Додатково до всіх перерахованих вище маніпуляцій, слід ще й плавно покручувати кермо вправо-вліво приблизно на півоберта в кожну сторону. Робота як гідро -, так і електропідсилювача рульового управління додатково «навантажить» мотор. Користь від цієї методики ще й в невеликому продовженні його ресурсу завдяки настільки нехитрому прийому. Як тільки ми виявляємо, що наші дії підняли температуру двигуна настільки, що стрілка покажчика цього параметра «відлипла» від нульової позначки та рушила вгору, включаємо систему вентиляції, перевівши її в режим рециркуляції. Щоб їй доводилося забирати й гріти не крижане повітря з вулиці, а вже злегка потеплілий з салону.

Домогтися прискореного прогріву можна і піднявши обороти движка до рівня 2000-2500. Але тут слід мати на увазі, що чинити так має сенс лише з машинами, оснащеними МКП. У разі АКП, такий метод не рекомендується, оскільки «автомати» не люблять подібного поводження.

Джерело