Як зрозуміти, що гальмівну рідину настав час міняти

Коли рідина стає непридатною для використання.

Гальмівні рідини добре розчиняють в собі воду. При частих перепадах температур в розширювальному бачку починає конденсуватися вода, яка стікає зі стінок і змішується з робочою рідиною. Найбільш сильно це відбувається взимку при охолодженні моторного відсіку, інформує Ukr.Media.

Критичним значенням стає вміст води в гальмівній рідині на рівні 2-3%, через що температура кипіння знижується на 30-55 градусів. Така кількість води зазвичай розчиняється через три зими. Сучасні рідини ДОТ-5 служать довше і можуть накопичувати воду протягом 5 років. А тоді починаються несподівані сюрпризи.

При різких гальмуваннях, коли диски перегріваються, може спостерігатися локальне закипання рідини. Усередині циліндрів і в магістралях при зниженні тиску утворюються бульбашки газу, які різко знижують стисливість рідини. Після декількох активних гальмувань в підлогу, водій відпускає педаль, і при подальшому натисканні відчуває, як вона стає м'якою і податливою, а інтенсивність гальмування різко знижується. У ці секунди будь-яка людина переживає шок. Якщо зіткнення вдається уникнути, то буде потрібно охолодити систему рухом накатом і уповільненням за допомогою двигуна.

При прокачуванні рідини бульбашки йдуть в розширювальний бачок, але при подальшому перегріванні ефект може проявлятися сильніше і сильніше, що загрожує виникненням нових аварійних ситуацій.

Тому виробники рекомендують не чекати, коли гальмівна рідина накопичить воду. Її потрібно міняти планово через кожні два роки або через 40-50 тисяч кілометрів пробігу.

Джерело