Яке авто краще купити: критерії вибору

Що б не бігати по ринку з великими очима, потрібно попередньо скласти список критеріїв, за якими буде легше вибирати авто.

Якщо ви збираєтеся придбати автомобіль, передусім, потрібно брати до уваги те, яким чином ви збираєтеся його експлуатувати, і наскільки та чи інша модель автомобіля буде відповідати вашим цілям, інформує Ukr.Media.

Типи автомобілів

Для початку, розберемося, які існують типи автомобілів, особливості конструкції цих типів та їх призначення.

Малолітражка

Якщо машина вам потрібна виключно для того, щоб їздити на ній на роботу і по магазинах, то саме малолітражка підходить для цих цілей. Вона призначена для їзди асфальтом в місті. Завдяки компактності малолітражок, на них легше маневрувати в щільному потоці машин на дорогах і, звичайно ж, для них легше знайти місце на парковці. Коштують малолітражки дешевше, і в експлуатації в умовах великого міста є більш економічними, ніж інші типи автомобілів.

Недоліки малолітражок: маленька вантажопідйомність і місткість, погана прохідність, внаслідок невеликого дорожнього просвіту (кліренсу) — ці фактори роблять машину дуже незручною для заміських поїздок. У плані безпеки малолітражки також поступаються кросоверам і позашляховикам.

Паркетник

Це підклас кросоверів. На сьогоднішній день це найбільш популярний і затребуваний тип автомобілів з повним приводом. Його можна назвати сімейним автомобілем, відрізняється від позашляховика нижчою ціною, призначений для їзди по асфальту, іноді по ґрунтовому насипу, протипоказана їзда по бездоріжжю.

Трансмісія оснащена повним приводом, причому, у більшості моделей він підключається автоматично. Це означає, що у звичайних умовах їзди у вас працює тільки, наприклад, передній привід; як тільки ви почали буксувати — відразу підключається повний привід. Таким чином, тільки в екстремальних ситуаціях машина стає повнопривідною, в інших ситуаціях — вона моноприводна.

Підвіска незалежна, сконструйована і налаштована так, щоб забезпечити автомобілю хороше балансування при їзді по асфальту. На довгу їзду по розбитому асфальту та бездоріжжя вона не розрахована.

Кросовер

Володіє великою прохідністю, ніж паркетник. Він призначений для їзди по асфальту, трасах, розбитих дорогах, грунтовках. Їзда по бездоріжжю протипоказана.

Особливості конструкції. Трансмісія оснащена повним приводом — або постійним, або таким, який підключається (автоматично або вручну). Знижувальна передача в кроссоверах зустрічається, але рідко. Понижуючий ряд передачі дуже корисний при подоланні перешкод на бездоріжжі.

Підвіска сконструйована так само, як і в паркетника, тобто, призначена для забезпечення балансу при їзді, головним чином, по асфальту, не розрахована на їзду по бездоріжжю.

Позашляховик

Призначений для їзди як по бездоріжжю, так і по асфальту. Підходить такий автомобіль любителям поїздок на природу, мисливцям, тим людям, які не люблять витрачати час на пошуки місця для паркування, адже позашляховик спокійно припаркується і на високому бордюрі, і в заметі.

Особливості конструкції. Рамна конструкція кузова, яка сама по собі важка і здатна виносити важкі умови експлуатації. Трансмісія оснащена повним приводом — постійним або таким, який підключається вручну, обов'язково має блокування диференціалу.

Блокування диференціалу — функція, при підключенні якої, до всім чотирьох колес підводиться однаковий крутний момент, і всі 4 колеса починають обертатися з однаковою кутовою швидкістю. Підключення цієї функції дозволяє автомобілю швидко вибратися з якоїсь ями або калюжі. Блокування диференціалу буває міжосьовим — блокуються всі 4 колеса, а буває міжколісним — блокуються 2 колеса.

Позашляховики оснащені знижуючим рядом передачі, що є великий плюс при їзді по бездоріжжю. Підвіска може бути незалежна, на потужних важелях, або залежна — повністю або частково.

Мінівен

Найбільш зручний автомобіль для великої родини, оснащений, як правило, трьома рядами крісел, які знімаються і повертаються так, як треба. До мінівенів належать автомобілі, які мають не більше 9 сидячих місць. За ціною мінівен дешевше, ніж мікроавтобус.

Седан або хетчбек

Буває ще, що покупець задається питанням — седан або хетчбек, тобто, що краще — окремий багажник чи багажник поєднаний з салоном?

Краш-тестами доведено, що у плані безпеки обидва варіанти однакові. Проте відмінності є, і не тільки за зовнішнім виглядом. Седани гарні для пересування в межах міста і для поїздок у відрядження. Хетчбеки підходять для любителів подорожей за кермом, адже дозволяють перевозити з собою великий багаж.

Нове авто чи б/у

Цей пункт цілком залежить від вашої платоспроможності. Визначальний принцип тут має бути один: машина — для вас, а не ви — для машини. Автомобіль повинен робити життя свого власника приємніше і зручніше, а не ставати важким тягарем.

В житті ж часто можна спостерігати протилежну ситуацію — коли, не реально оцінивши свої фінансові можливості, людина залазить у борги, кредити і купує, наприклад, новий дорогий позашляховик, щоб «відповідати», або «не гірше, ніж у Сашки», або просто дуже хочеться… При цьому, людина може забути і не враховувати, що потрібно додатково відразу ж купити дорогу сигналізацію, місце на стоянці і каско. А неприємних наслідків непродуманої покупки, при нестачі грошей, цілком можна уникнути, якщо знайти таку ж модель — б/у, але в хорошому стані.

Або, наприклад, такий момент — а чи буде цей автомобіль використовуватися раціонально? Буває, що сам власник авто — житель міський, і вилазки на природу йому не дуже до душі, та й, до того ж, він холостяк. Так, навіщо йому такий потужний і великогабаритний автомобіль? Тільки марні витрати. Цілком підійшов би і паркетник.

І нарешті, потрібно враховувати, скільки коштуватиме утримання автомобіля після закінчення гарантійного терміну — вартість ремонту і запчастин, чи є запчастини для даної моделі автомобіля у вільному продажу.

Джерело