Які дії ручним гальмом категорично протипоказані

Помилки при використанні ручника, які скорочують йому життя.

Коли-небудь світовий автопром врешті-решт відмовиться від механічних конструкцій ручного гальма стоянки, замінивши його електронним. А поки цього не сталося, ми нагадуємо водієві, що не слід робити, щоб продовжити термін служби цього пристрою, інформує Ukr.Media.

Механічний «ручник» складається з важеля (в деяких моделях це педаль), системи тросів і гальмівних механізмів задніх коліс. За допомогою важеля, оснащеного фіксуючим храповим (зубчастим) механізмом, троси натягаються і відбувається затиск гальмівних колодок. Чим вище рукоятка, тим сильніше вони натягнуті. Неважко здогадатися, що система досить тендітна, і щоб зірвати механізм — великого розуму не потрібно.

Рух з піднятим ручником

Невипадково про піднятий ручник сигналізує лампочка на панелі приладів, але часто неуважний водій цього не помічає і продовжує шлях, хоча в будь-якому випадку автомобіль буде рухатися з відчутним зусиллям. Чим далі й швидше таке авто поїде, тим сильніше перегріються гальмівні барабани або диски з притиснутими колодками. В результаті гальмівні механізми чекає деформація і повна непридатність.

Злегка підведений важіль

Навіть якщо важіль піднятий зовсім незначно — на один або два клацання — цього, як правило, вистачає для часткового блокування коліс і навіть для тимчасового утримання автомобіля на рівній поверхні.

Але якщо під колесами ледь помітний схил, машина може в будь-який момент зрушитися з місця, в результаті чого постраждає не стільки ручник, скільки чуже майно, за яке доведеться платити.

Гальмування ручником на ходу

Навіть якщо умілі маніпуляції з ручником дозволяють машині ефектно піти в керований занос, ціна цього — скорочення терміну служби механізму. Мало того, задня вісь в одну мить може заблокуватися, і машину в цьому випадку чекає некерований занос. Як наслідок — важке ДТП. Категорично не слід демонструвати «майстерність» на мокрій або слизькій дорозі.

Використання взимку

У холодну пору року небажано використовувати стоянкове гальмо під час різких перепадів температур. У цьому випадку гальмівні колодки можуть примерзнути до барабанів або диска, і тоді колеса безнадійно заклинять. Щоб не зірвати механізм, доведеться чекати, поки все не відтане.

Нехтування діагностикою, профілактикою та

Чим частіше водій користується стоянковим гальмом, не кажучи вже про звичку рушати з піднятим ручником, тим швидше натяг троса слабшає. Як наслідок — недостатній затискач колодок і ризик, що машина у визначений момент покотиться. Автомеханіки радять заглядати до них хоча б раз в місяць або півтора, щоб вчасно підтягнути трос для нормальної роботи.

Джерело