Які небезпеки чекають на водіїв на дорозі після зими

Причини не розслаблятися в весняне міжсезоння.

Ще зовсім трохи, і пригріє весняне сонце, остаточно розтануть замети на узбіччях, і душа автомобіліста замре в очікуванні тепла, відремонтованого асфальту і поїздок з розсадою на дачу, інформує Ukr.Media.

Але не варто забувати, що саме навесні водіїв чекає безліч небезпек, про які за зиму вони вже встигли призабути. Тому ми вирішили нагадати вам — які саме.

Навесні природа наповнюється новим життям, дороги — новими учасниками руху і ямами, у людей від сонечка поліпшується настрій, а їх рівень уважності знижується.

Це вже точно не привід для автомобіліста розслаблятися: водія в цей час року практично на кожному кроці підстерігає небезпека.

Вибоїни

Найочевидніша неприємність — розтанув разом зі снігом асфальт. Рідко коли дорога після зими не потребує ремонту, а ранньою весною й без того поганий стан дорожнього покриття посилюється ще й постійною зміною плюсової та мінусової температур, коли вже вдень тепло, а вночі досить прохолодно.

Особливо від таких «подарунків» страждають власники авто з низько профільною гумою, якій багато не треба. Іноді достатньо однієї неглибокої ями з гострим краєм, щоб покришці настав кінець. При невдалому збігу обставин, пробити можна відразу два колеса з одного боку, потрапивши ними по черзі на виступаючий кут.

Хвороби

Ще однією причиною ДТП стають хвороби, які загострюються навесні. Наприклад, починаються алергії на квітучі рослини, які супроводжуються сонливістю і сльозотечею. Крім того, через постійну зміну погоди у людей починає «скакати» тиск. У цей же ряд можна поставити авітаміноз та загальну ослабленість організму після зими. Все це сильно знижує реакцію і, відповідно, підвищує аварійність.

До речі, у весняний час проявляються і іншого роду хвороби, пов'язані з психікою. Так що, крім іншого, на дорогах стає помітно більше неадекватних водіїв, які сприймають навколишню дійсність дещо інакше, ніж інші. Зокрема, у них прокидається бажання «полікувати» нахаб — тобто тих, хто підрізав або не пропустив.

Синдром гонщика

Не забувайте, що навесні, після зимових снігопадів та ожеледиці, навіть автомобілістів починає тягнути на подвиги. Сухий асфальт так і провокує змінити стиль водіння з «тигра що крадеться» на «швидкий як вітер»: зменшити дистанцію, піддати газу, зробити пару лихих маневрів, що цілком може призвести до ДТП.

Увага — діти

Одним з перших ознак весни можна вважати появу на дорогах мотоциклістів. Так що згадуємо, що тепер у дзеркала треба дивитися у два рази частіше. Крім того, пробуджуються від сну так звані "проліски", чиї автомобілі та водійські навички без руху простояли весь зимовий сезон.

Водночас насолодитися теплою погодою висипає дітвора, що теж треба враховувати. Навесні діти, як і їхні батьки, не проти провести на вулиці якомога більше вільного часу. Так що і пішоходів додасться на дорогах. У будь-якому випадку за кермом незалежно від пори року втрачати пильність і розслаблятися не варто.

Джерело