Які опції в уживаному автомобілі розорять відразу після покупки

Не варто радіти багатій комплектації.

При купівлі вживаного авто продавці навперебій розхвалюють свій товар. Особливий упор роблять на багаті комплектації. Мовляв, саме такі дарують комфорт, та ще й більш практичні і при цьому — помітно дешевше. Не варто довіряти людям на авторинку. Машини з деякими опціями можуть буквально розорити відразу після покупки, інформує Ukr.Media.

Особливо обережно потрібно бути з машинами, що мають люк в даху. Якщо він не заводський, то від покупки краще відмовитися, адже незрозуміло, хто і як його ставив. А від цього люк може протікати або погано закриватися. До слова, подібне може статися і з машиною, у якій опцію встановлювали на заводі. Але тут неприємності пов'язані з банальним зносом і старінням виконавчих механізмів. До речі, заміна електромотора — справа дорога. А ще "заїдає" при відкритті або закритті люк — ознака порушення геометрії або перекосу напрямних. Тут необхідна їх регулювання або заміна, що також коштує чималих грошей.

Не краще виглядають і авто з панорамними стеклами. Основна біда в тому, що скла на більшості машин зараз дуже "м'які". Невеликий камінь може залишити велику тріщину і "дах" доведеться міняти. А ще бувають випадки, коли взимку, в мороз, скляний дах просто тріскається і провалюється в салон. Такі проблеми спостерігали у старих кросоверів BMW. Так що не варто ризикувати своїм здоров'ям і грошима.

Технічно складні моделі (зазвичай з преміум-сегмента) теж доставлять пристойно клопоту. Наприклад, "робот" DSG може мати приховані несправності, або помилки, які просто стерли сканером, щоб швидше продати машину. Не варто вибирати і екземпляри з більш дешевими однодисковими "роботами". Вони більш надійні, ніж DSG, але багато водіїв не вміють з ними поводитися. Скажімо, під час зупинок не переводять важіль в "нейтраль". Виходить довга пауза з вичавленим зчепленням. В результаті фрикціони починають прослизати, корзина розігрівається і коробка втрачає ресурс. Добре, якщо вона "доживе" до 40 000 км.

Чималі проблеми може принести покупка автомобіля з фаркопом. Особливо, якщо його установка не передбачена конструкцією, але, тим не менш, він є.

Якщо минулий власник активно користувався таким тягово-зчіпним пристроєм, то це неодмінно позначиться на стані авто. Так, якщо водій часто возив з собою човен або автобудинок, то це точно відіб'ється на стані кузова. Можуть з'явиться деформації, що в найгіршому випадку призведе до порушення геометрії.

Ще треба пам'ятати, що транспортування причепа дає підвищені навантаження на двигун і коробку передач. Так що найважливіші агрегати такого транспортного засобу будуть зношені куди сильніше, ніж у авто без фаркопа.

Джерело