Яку функцію в автомобілі у сильний дощ рекомендується відключати

Опція, яка у мокру погоду лише заважає.

Більшість розумних помічників призначені для того, щоб зробити керування машиною простішим та безпечнішим. Втім, одна з опцій в мокру погоду тільки заважає, інформує Ukr.Media.

Мокрий асфальт і погіршена видимість вимагають, щоб водій весь час слідкував за ситуацією на дорозі і швидко реагував.

Ось кілька прикладів, коли потрібно мати можливість швидко сповільнитися:

  • перед великими калюжами, щоб уникнути аквапланування,
  • перед поворотами, щоб запобігти заносу,
  • якщо попереду утворився затор.

З огляду на слизьку дорогу, гальмувати бажано з добрим запасом по відстані. Водій ризикує не встигнути вчасно включитися в управління, якщо машина буде їхати на круїз-контролі.

Круїз-контроль та аквапланування

У нульові роки в Інтернеті чимало розкручувався лайфхак-лякальник для автомобілістів. Згідно з ним, якщо машина почала аквапланувати при включеному круїз-контролі, він різко прискорить авто і все закінчиться вильотом у кювет.

Це міф. Круїз-контроль не може викликати розгін машини, шини якої прослизають на водяній плівці — це суперечить законам фізики. При цьому функція миттєво відключиться, варто водієві хоча б трохи натиснути на педаль гальма. А якщо машина обладнана системою контролю стійкості ESP (або EBD), то круїз-контроль буде нею автоматично деактивований, варто виникнути бодай найменшій загрозі втрати зчеплення з асфальтом.

Якщо це станеться, спрацює система контролю стійкості, і просто завдяки законам фізики машина почне сповільнюватися. Людині може здатися, що вона прискорюється, але це не так.

Джерело