Єврокомісія підтримала план України — цього тижня ЄС виділить €1,5 мільярда за Ukraine Facility

Європейська комісія підтримала План України в межах програми Ukraine Facility. Цього тижня держава очікує на надходження 1,5 млрд євро.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду, передає Укрінформ.

«Маємо позитивні новини від ЄС. Єврокомісія підтримала План України в межах програми Ukraine Facility. І вже цього тижня очікуємо надходження 1,5 млрд євро за цією програмою Європейського Союзу», — поінформував він.

Шмигаль додав, що на своєму засіданні уряд ухвалив рішення, що допоможе залучити додатково 100 млн євро від Банку розвитку Ради Європи для відновлення української медицини.

«Ще одне рішення додає 15 млн євро від Європейського інвестиційного банку в межах фінансування програми банківських гарантій», — зауважив урядовець.

За його словами, це покращить умови отримання пільгових позик для українських малих та середніх підприємств.

«Таким чином, акумулюємо фінансові ресурси для оборони, стійкості, відновлення нашої країни та нашої економіки», — резюмував глава уряду.

Як повідомлялось, у лютому 2024 року Європейський парламент затвердив регламент програми Ukraine Facility, відповідно до якого обсяг підтримки України від ЄС протягом 2024 — 2027 років становитиме 50 млрд євро.

План для Ukraine Facility — це технічний документ, необхідний для реалізації програми. Кабінет Міністрів ухвалив План 18 березня 2024 року.

Україна вже отримала 4,5 млрд євро в межах перехідного фінансування, передбаченого Ukraine Facility.

Джерело