Інвестиції на $100 мільярдів: Індія готує угоду з чотирма країнами Європи — Bloomberg

Відповідно до угоди з Індією чотири європейські держави протягом 15 років можуть інвестувати в економіку цієї країни до 100 млрд дол. США.

Як повідомляє Укрінформ, про це пише Bloomberg із посиланням на власні джерела.

“Індія близька до укладення унікальної торговельної угоди, у рамках якої невелика група європейських держав інвестує до 100 млрд дол. протягом 15 років в обмін на полегшений торговельний доступ до найбільш населеної країни світу”, — йдеться у матеріалі.

Зазначається, що Європейська асоціація вільної торгівлі, до якої входять Швейцарія, Норвегія, Ісландія та Ліхтенштейн пообіцяли Індії інвестиції у рамках торговельної угоди, переговори щодо якої близькі до завершення.

“Рамки угоди уже були погоджені, й тепер обговорення точиться довкола остаточної суми інвестицій, яка може сягнути 100 млрд дол. протягом 15 років”, — стверджує Bloomberg.

Індія прагне юридично зобов’язати підписантів інвестувати цю суму. Однак обіцяні кошти, ймовірно, будуть оформлені як “мета” без юридичних механізмів примусу до інвестицій. “Якщо угоди буде досягнуто, вона стане першим випадком подібного інвестиційного зобов’язання, вписаного у договір про вільну торгівлю з Індією”, — зауважує агентство.

Планується, що інвестиції дозволять створити в Індії понад 1 млн робочих місць.

Як повідомлялося, великий індійський нафтопереробний завод BPCL відмовився від купівлі російської нафти сорту “Сокол” через небажання банків-посередників проводити платежі.

Джерело