Історія популярного Toyota Land Cruiser — від армійського позашляховика до предмета розкоші

Toyota Land Cruiser «флагманський» позашляховик автоконцерну Toyota, який виробляється з 1951 року.

Версію Land Cruiser випускають довше всіх інших варіацій автобренду Toyota, інформує Ukr.Media.

Давайте простежимо історію цієї легендарної моделі.

Покликаний стати справжнім бійцем, Land Cruiser був народжений як раз в суворих умовах Корейської війни. Коли промисловим підприємствам Японії було доручено створити компактне повнопривідне авто для діючих в Кореї збройних сил США. Компанія Toyota була готова до виконання роботи і отримала основну частину замовлень.

Так, в січні 1951 року, був представлений перший прототип армійського позашляховика Toyota BJ. Він мав 3,4-літрову силову установку на 85 к. с., а також триступеневу механічну коробку перемикання передач. У 54-му році авто отримало назву Land Cruiser.

Другу генерацію випускали в період 1955-1960 рр. В 56-му році машина отримала 3,9-літровий двигун Toyota F на 125 "коників".

У 60 — 84 роках створювали 3 генерацію моделі. Моторну лінійку розширили дизелями на 3.0-3.6 літрів.

Четверте покоління Land Cruiser випускали з конвеєра в 67 — 79 рр. Транспортний засіб почали оснащувати 4,2-літровим двигуном 2F на 135 к. с.

Автомобіль 5-ої генерації виробляли в 80 — 89 роках. Транспортний засіб мав під капотом 4,2-літровий бензиновий силовий агрегат і дизель на 137 к. с.

У 84-му році з'явилася модель 6-го покоління з 4.2-літрової дизельної «атмосферної» установкою на 131 "конячку" і бензиновим 4.0-літровим двигуном на 228 коней.

В 90-му році створили «Крузак» сьомої генерації. Авто виробляли до 97-го року. Машину комплектували бензиновими двигунами на 4.0 4.5 літрів, а також турбодизельними двигунами, які генерували 130 — 215 кінських сил.

В період 1998 — 2007 р. р. виробляли Land Cruiser 8-го покоління. Авто отримали 4,5-літрові рядні «шістки», 4,7-літрові «вісімки», 4.2-літрові дизельні «атмосферники» на 131 к. с., турбовані мотори на 204 коней і бітурбовані силові агрегати на 250 к. с.

Останню генерацію моделі почали створювати в 2007 році. Зараз Land Cruiser має 4.5-літровий дизель на 249 "конячок" і бензиновий двигун на 4.6 л, який генерує 309 к. с. В моторну гамму нових останніх версій увійшов ще ряд інших силових агрегатів.

Легенда не закінчується. За майже 70 років свого існування, Land Cruiser був проданий у кількості понад 10 млн примірників, і на цьому він не зупиниться.

З армійського авто він перетворився в універсальний сучасний позашляховик, на якому можна відправитися куди завгодно — від найближчого торгового центру до Аляски.

Ралі Дакар, одна з найбільш безкомпромісних гонок на світі, існує з 1979 року і нерозривно пов'язана з історією Toyota Land Cruiser.

В списках учасників змагання, що потребує цілковитої віддачі від людини і машини, ім'я Land Cruiser зустрічалося частіше будь-яких інших позашляховиків. Протягом довгих років переможних битв в пустелі Land Cruiser неодноразово доводив, що готовий до будь-яких випробувань.

Автомобіль Toyota Land Cruiser до сьогоднішнього дня зберігає якості, які колись принесли йому всесвітню славу.

Напевно, саме тому його так цінують у всьому світі. І якби треба було описати Land Cruiser всього одним словом, по праву заслужив це — «легенда»

Джерело