Ізраїль завдав ударів по ХАМАСу в Рафаху, загинули 37 людей — Події

Ізраїль завдав ударів по ХАМАСу в Рафаху, загинули 37 людей - Події

Фото: REUTERS/ DYLAN MARTINEZ

Ізраїль завдав серії ударів по військових об’єктах угруповання ХАМАС на півдні сектору Гази в районі міста Рафах, що на кордоні з Єгиптом. Як пише Reuters з повідомленням на дані місцевих чиновників охорони здоров’я, внаслідок цих подій загинуло 37 осіб, а десятки отримали поранення. Водночас повідомляється про звільнення двох заручників у Рафаху.

Під час спільної операції Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ), внутрішньої служби безпеки Ізраїлю  та спеціального підрозділу поліції в Рафаху було звільнено 60-річного Фернандо Саймона Мармана та 70-річного Луї Харе. Вони були утримувані після викрадення з кібуцу Нір Іцхак 7 жовтня. Обидва заручники знаходилися в хорошому стані і були доставлені до медичного комплексу Тель-Хашомер.

— Це була дуже складна операція. Ми довго працювали над нею, чекаючи відповідних умов, — зазначив ізраїльський військовий речник підполковник Річард Хехтю

За його словами, заручників утримували на другому поверсі будівлі, яку пробив заряд вибухівки під час рейду. Під час операції сталася сильна перестрілка, а для виведення сил був завданий авіаудар.

Удари викликали паніку в Рафаху, оскільки багато людей спали, коли почалися удари. Деякі заявили, що побоювалися, що Ізраїль розпочне наземний наступ на місто. Удари зачепили дві мечеті та кілька будинків.

Ізраїльські військові заявили, що наразі «серія ударів» «завершена», не надавши додаткових подробиць.

З 17 жовтня було здійснено понад 158 атак на сили США та коаліції в Іраку та Сирії. Офіційні особи називали атаки безпілотників та ракет безрезультатними, оскільки вони не призводили до серйозних травм чи пошкодження інфраструктури. Поранення отримали близько 70 військових.  Офіційні особи США неодноразово заявляли, що не хочуть, щоб напруження, що росте на Близькому Сході, переросло в регіональну війну. 

 

 

Джерело