Як вибрати зарядну станцію для квартири

Нестабільне енергопостачання — це проблема, з якою можна боротися. Щоб вирішити її, треба забезпечити квартиру незалежним джерелом живлення, наприклад, купити зарядну станцію, але яку саме? Розглянемо ті параметри, за якими її варто обирати, щоб ви знали, на що орієнтуватися.

Але спершу зазначимо, що саме зарядна станція є чи не найліпшим варіантом для квартири. Вона порівняно мало важить і є портативною — її можна поставити в будь-якому кутку, а принагідно й перенести в іншу кімнату. Її не треба заправляти бензином чи газом — тільки регулярно підзаряджати.

Обирайте станцію з запасом потужності та ємності

Спершу подумайте, що за техніку будете живити. Підрахуйте, скільки кВт водночас потребуватимуть усі включені пристрої. До, прикладу, якщо під час блекауту ви захочете подивитися телевізор, пам’ятайте, що він споживає 0,2 кВт/год, якщо при цьому ще й заряджатимете смартфон, додайте 0,1 кВт/год і так далі.

Підрахували? Добре, після цього, обираючи, звертайте увагу на ті зарядні станції для квартири, потужність яких в 1,5-2 рази вище за отриману вами цифру. Настільки великий запас потрібен з двох причин:

  • виробники вказують номінальну, тобто пікову потужність, а реальна зазвичай дещо нижча;
  • у режимі максимального навантаження (на тому самому піку) пристрій живлення повинен працювати не постійно, а тільки деякий (короткий) час.

Що вища ємність, то краще. То більше кВт зможе накопичити та віддати зарядная станція, то довше вона працюватиме, забезпечуючи квартиру електроенергією. Але й тим дорожче вона, в загальному випадку, коштуватиме.

Звертайте увагу на кількість циклів зарядки

Що більша ця цифра, то довший ресурс станції  Орієнтуйтесь на показник в 2000+. Так, кількість циклів значно залежить від типу акумулятора пристрою. Найбільш актуальною сьогодні вважається LiFePO4, тобто літій-залізо-фосфатна батарея: вона ще стійкіша до морозу, ніж усім добре відома літій-іонна.

Подивіться, скільки портів у станції та які вони

Автономне джерело живлення має бути універсальним, щоб ви могли відразу декілька пристроїв різного типу. Тому:

  • що більше USB-портів, то краще;
  • наявність mini та micro, Type-C, Lightning та інших роз’ємів йде тільки в плюс;
  • адаптери та перехідники в базовій комплектації — це завжди зручно.

І нічого страшного, якщо вам не доведеться скористатися кожним з цих портів — головне, щоб була така можливість.

Орієнтуйтеся на швидкість заряджання

Що вище ємність, то довше заряджатиметься станція, це зрозуміло. 8 годин — цілком реальний та нормальний час очікування. Але й пропрацює вона більше, це важливо.

Швидкість, до речі, залежить ще й від типу блоку живлення. І дуже зручно, якщо станція може підзаряджатися від кількох джерел: не тільки від центральної мережі електропостачання, а ще, наприклад, від сонячної батареї. Тоді вона стає більш автономною.

Тож враховуйте ці моменти та обирайте зарядну станцію для квартири, бажано від відомого виробника, щоб славетне ім’я було додатковою запорукою якості.